ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός Κ15 2-1: Στον τελικό με ανατροπή

Πήραν οι Θεσσαλονικείς το εισιτήριο για τον τελικό...

Ο ΠΑΟΚ πήρε το εισιτήριο για τον τελικό της τελικής φάσης της Super League K15, νικώντας τον Ολυμπιακό με 2-1 στη Λαμία. Οι πιτσιρικάδες πρόσφεραν ωραίο θέαμα και έδειξαν ότι με σκληρή δουλειά έχουν αρκετό μέλλον!

Ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που προηγήθηκε στο ματς, καθώς μόλις στο 3′ ο Πάνος με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ! Μάλιστα οι «ερυθρόλευκοι» είχαν ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ και ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλό τους.

Το δεύτερο ημίχρονο όμως ανήκε στον ΠΑΟΚ, ο οποίος όπως έμεινε πίσω στο σκορ έτσι ισοφάρισε! Μόλις στο 1ο λεπτό του δευτέρου μέρους ο Κούτσιας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, συγκεκριμένα στο 41′, και το 2-1 ήρθε στο 64′!

Μάλιστα ο ΠΑΟΚ είχε και δοκάρι με τον Μπάμπουρα για ένα τρίτο γκολ στο 79′.

ΠΑΟΚ (Απόστολος Παπαβασιλείου): Μπότης, Τασιούρας, Σινανάι, Ζίλο (80′ Τόσκος), Κουρτσίδης, Τσίκος, Σμυρλής (80′ Καμαρός), Πιτιλάκος (41′ Σπυριδόπουλος), Κούτσιας, Κουλούρης (73′ Ρουμιάντσεβ), Κεδίκογλου (51′ Μπάμπουρας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νίκος Τοπολιάτης): Σίνα, Κατηφόρης, Γιαλεδάκης, Ρέτσος (74′ Κατσαούνος), Μόσχος, Χρήστου, Σταυρόπουλος, Κουτσογούλας, Πάνου (79′ Κίτσας), Φλώκος (59′ Πρελιάς), Ποιμενίδης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός Κ15 2-1: Στον τελικό με ανατροπή», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.