ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ – Ριέκα: Διώχνει πάνω στη γραμμή ο Γκάλοβιτς (vid)

Νέα μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ για να σημειώσει το 1-1 στην Τούμπα κόντρα στην Ριέκα με τους φιλοξενούμενους να διώχνουν πάνω στη γραμμή.

Άλλη μία τεράστια ευκαιρία έχασε ο ΠΑΟΚ με τους Κροάτες να απομακρύνουν την μπάλα πάνω στην γραμμή. Μεγάλη η πίεση του Δικεφάλου.

«Σφυροκόπημα» των «ασπρόμαυρων» στη Ριέκα. Οι Θεσσαλονικείς πιέζουν για το γκολ, χωρίς να έχουν καταφέρει να το πετύχει.

Ο Σφιντέρσκι έχασε καλή ευκαιρία πριν το τέλος του ημιχρόνου για να απαντήσει στο γκολ της Ριέκα.

Με την επανέναρξη της αναμέτρηση και πάλιο Σφιντέρσκι «άγγιξε» την ισοφάριση. Με ένα δυνατό μονοκόμματο σουτ λίγο έλειψε να σημειώσει την πολυπόθητη ισοφάριση, με την μπάλα να πάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου πιέζουν συνεχώς, προκειμένου να βρουν τον τρόπο για την ισοφάριση. Ο Γκάλοβιτς έδιωξε πάνω στη γραμμή στο 68ο λεπτό, με τον Λούκας Τέιλορ να μην προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.