ΠΑΟΚ

Τσόλακ: Έχει πάρει «φωτιά» – Σκόραρε για έκτο σερί ματς

Ο Αντόνιο Τσόλακ βρίσκεται στις... επάλξεις, σκοράροντας για ακόμα μία φορά με τη φανέλα της Μάλμε, αυτή τη φορά στο ματς κόντρα στην Ελσίνκι.

Ο Αντόνιο Τσόλακ βρίσκεται στις… επάλξεις, σκοράροντας για ακόμα μία φορά με τη φανέλα της Μάλμε, αυτή τη φορά στο ματς κόντρα στην Ελσίνκι.

Τον καλό του εαυτό έχει βρει ο Αντόνιο Τσόλακ, ο οποίος σκοράρει κατά ριπάς με τη φανέλα της Μάλμε, εντυπωσιάζοντας με τις επιδόσεις του.

Ο Κροάτης επιθετικός, που στον ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να αφήσει το στίγμα του και παραχωρήθηκε στους Σουηδούς με τη μορφή δανεισμού, φαίνεται πως διανύει ίσως την καλύτερη περίοδο της καριέρας του.

Μπορεί και με τη νέα του ομάδα στην αρχή να έψαχνε τα πατήματά του και να κινούνταν σε… ρηχά νερά, ωστόσο πλέον είναι ασταμάτητος, μετρώντας έξι σερί παιχνίδια στα οποία βρίσκει δίχτυα.

Αυτή τη φορά… θύμα του ήταν η Ελσίνκι για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League, με τον Κροάτη να ανοίγει το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με όμορφο τρόπο. Η ομάδα του κατάφερε τελικά να πάρει τη νίκη με 2-1, έχοντας το προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Αντόνιο Τσόλακ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής των ματς κόντρα στη Ρίγα για τον 1ο προκριματικό της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, σκοράροντας και τα δύο τέρματα της ομάδας του.

Ο επιθετικός που ανήκει στον ΠΑΟΚ μετράει 10 γκολ σε 14 αναμετρήσεις και η συζήτηση για απόκτησή του από τη Μάλμε έχει ανοίξει για τα καλά.

Οι Κροάτες από την πλευρά τους αποθεώνουν τον 27χρονο τονίζοντας πως με αυτά του τα επιτεύγματα «βλέπει» σύμφωνα με το δημοσίευμα της ιστοσελίδας dnevno.hr επιστροφή στην Εθνική.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΣΦ ΠΑΟΚ: Aνακοίνωσαν αποχή για το διαχωρισμό – «Κλειστή ως ένδειξη διαμαρτυρίας η 4»

Τζιοβίνκο: Το who is who της μεταγραφικής «βόμβας» που θέλει ο ΠΑΟΚ

Survivor – Ηλίας Μπόγδανος: Νοσοκομείο τέλος! Επιτέλους – Δείτε το μήνυμά του (pic)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τσόλακ: Έχει πάρει «φωτιά» – Σκόραρε για έκτο σερί ματς», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.