ΠΑΟΚ

Τσόλακ: Σκόραρε δύο φορές και μοίρασε ασίστ κόντρα στην Κάλμαρ (vid)

Ο Αντόνιο Τσόλακ είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης της Μάλμε με την Κάλμαρ, σκοράροντας δύο φορές και μοιράζοντας μία ασίστ.

Ο Αντόνιο Τσόλακ που αγωνίζεται με τη μορφή δανεισμού από τον ΠΑΟΚ στην Μάλμε, πραγματοποιεί μία εξαιρετική εμφάνιση.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του αντιμετωπίζει την Κάλμαρ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του σουηδικού πρωταθλήματος και ο Κροάτης φορ είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής.

Έβγαλε μία εκπληκτική ασίστ στο 9ο λεπτό με τον Ρακίπ να σκοράρει ένα επίσης πανέμορφο γκολ ανοίγοντας το σκορ.

Στο 32ο λεπτό ήταν η σειρά του Τσόλακ να γράψει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ κάνοντας το 2-0, ενώ δεν σταμάτησε εκεί αφού στο 57ο λεπτό βρήκε ξανά δίχτυα διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα και «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του.

Ο 27χρονος έφτασε πλέον τα 3 τέρματα με τη φανέλα της Μάλμε σε έξι αναμετρήσεις, έχοντας μοιράσει και δύο ασίστ.

Η συζήτηση για την παραμονή του στην ομάδα μετά το τέλος του δανεισμού του έχει ήδη ξεκινήσει, όπως ανέφερε ο ίδιος ο οποίος τονίζει σε κάθε ευκαιρία πως θέλει να γίνει μόνιμος κάτοικος Σουηδίας.

Σε δηλώσεις του είχε σημειώσει χαρακτηριστικά: «Ευδοκιμούν πολύ καλά οι καταστάσεις εδώ. Η ομάδα, οι άνθρωποι, οι υποστηρικτές. Όλοι με καλωσόρισαν με τον καλύτερο τρόπο. Ειλικρινά και αυτό σημαίνει πολλά για έναν παίκτη. Μπορείτε να το δείτε και στο γήπεδο. Πηγαίνω με ανοιχτό μυαλό από αγώνα σε αγώνα . Θα δούμε τι θα συμβεί στο μέλλον.

Η Μάλμε είναι ένα μεγάλο κλαμπ, χαίρομαι που βρίσκομαι εδώ. Πρέπει να δείξω τι μπορώ να κάνω και να το αποδείξω στο γήπεδο. Και οτιδήποτε άλλο πρέπει να λύσουν οι σύλλογοι. Είμαστε σε επαφή όλη την ώρα και έχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας. Τότε θα δούμε».

Σβιντέρσκι: Στην αποστολή της Εθνικής Πολωνίας για το Euro!

Άκπομ: Στα ραντάρ της Νότιγχαμ ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τσόλακ: Σκόραρε δύο φορές και μοίρασε ασίστ κόντρα στην Κάλμαρ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.