ΠΑΡΑFOOTBALL

Μαυροπάνος: Πρέπει να… πείσει για την Bundesliga

Ιδανικά είχε αρχίσει ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος, την πορεία του στη Νυρεμβέργη, όπου ήταν ο «βράχος» της άμυνας της ομάδας. Ωστόσο όπως αναφέρει το Sportime του Σαββάτου και η στήλη «Παρασκήνια», στα τρία τελευταία ματς (και λόγω τραυματισμού στο ένα) δεν έχει «ιδρώσει» ούτε λεπτό, αναμένοντας τα πλέι οφ παραμονής. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ρέτσος: Μεταξύ Γερμανίας και...

Ιδανικά είχε αρχίσει ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος, την πορεία του στη Νυρεμβέργη, όπου ήταν ο «βράχος» της άμυνας της ομάδας.

Ωστόσο όπως αναφέρει το Sportime του Σαββάτου και η στήλη «Παρασκήνια», στα τρία τελευταία ματς (και λόγω τραυματισμού στο ένα) δεν έχει «ιδρώσει» ούτε λεπτό, αναμένοντας τα πλέι οφ παραμονής.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ρέτσος: Μεταξύ Γερμανίας και Ιταλίας ο επόμενος δανεισμός του

Πάντως, ο 22χρονος στόπερ παρά τα αντιθέτως γραφόμενα ΔΕΝ έχει κάνει ακόμη κλικ για offer αγοράς σε καμία ομάδα της Bundesliga και απλώς ο μάνατζερ του τον «προμοτάρει» με τις ευλογίες του Σωκράτη Παπασταθόπουλου στην Βέρντερ Βρέμης, η οποία την Δευτέρα παίζει όλη τη χρονιά με αντίπαλο την Χάιντενχαϊμ (0-0, πρώτος αγώνας).

Την ίδια στιγμή που ο Μικέλ Αρτέτα έχει ήδη ενημερώσει τον παίκτη πως τη νέα σεζόν δε χωράει στην 4άδα των κεντρικών αμυντικών που ΄χει στο μυαλό του.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μαυροπάνος: Πρέπει να… πείσει για την Bundesliga», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.