ΠΑΡΑFOOTBALL

Ο Γκούμας στη λίστα για αντί-Πογιάτος

Είναι (σ.σ.: ίσως ήταν) η μοναδική ευκαιρία για promotion του ελληνικού ποδοσφαίρου σε τελική φάση Euro. Έστω και σε επίπεδο Ελπίδων. Κι όμως, 5-0 αντί 10-0 από την Κροατία, σε ένα ματς χωρίς αρχή και τέλος. Να μην μπούμε σε λεπτομέρειες. Νίκη (1-0) στο Σαν Μαρίνο, πανηγυρίστηκε σαν πρόκριση απέναντι σε μία ομάδα που σε 8...

Είναι (σ.σ.: ίσως ήταν) η μοναδική ευκαιρία για promotion του ελληνικού ποδοσφαίρου σε τελική φάση Euro. Έστω και σε επίπεδο Ελπίδων.

Κι όμως, 5-0 αντί 10-0 από την Κροατία, σε ένα ματς χωρίς αρχή και τέλος. Να μην μπούμε σε λεπτομέρειες. Νίκη (1-0) στο Σαν Μαρίνο, πανηγυρίστηκε σαν πρόκριση απέναντι σε μία ομάδα που σε 8 αγώνες αριθμεί 0-40 τέρματα (!!!).

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Παναθηναϊκός: Έρχεται η… ώρα του Αγιούμπ

Και όπως αναφέρει το Sportime του Σαββάτου και η στήλη «Παρασκήνια», προχθές ήρθε το απόλυτο ξεγύμνωμα: 2-0 από Λιθουανία.

Με εξτρέμ τον (μπακ) Τσαούση και τον Γκαργκαλατζίδη που πέρυσι σε ολόκληρη τη χρονιά δεν ακούμπησε στην Ξάνθη. Αφήστε πλάνο, νοοτροπία, σεβασμός. Κι όμως, ο Γιάννης Γκούμας των τριών διαδοχικών αποκλεισμών σε Elite Round φάσεις με την κ19, προβιβάστηκε στην Ελπίδων και συγκαταλέγεται στη λίστα των διαδόχων του Πογιάτος. Δράμα…

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο Γκούμας στη λίστα για αντί-Πογιάτος», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.