ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ

Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Πόντου Κ19 4-6: Ακόμα ένα επικό ματς!

Τύφλα να χει το πόλο δηλαδή, καθώς οι δύο ομάδες μαζί πέτυχαν 10 γκολ!

Σε αγώνα για το πρωτάθλημα Νέων της Super League 2, o Απόλλων Λάρισας γνώρισε την ήττα στο γήπεδο του «Βιολογικού» από τον Απόλλωνα Πόντου, με σκορ 6-4!

Οι φιλοξενούμενοι που ήρθαν στη Λάρισα με 11 παίκτες και αγωνίζονταν με 10 λόγω αποβολής στο 55’, προηγήθηκαν 0-3 στο ημίχρονο, εν συνεχεία έγινε το σκορ 1-3, 1-4 ισοφαρίστηκαν σε 4-4 και παρόλα αυτά κέρδισαν και τον αγώνα.

Ο Απόλλων Λάρισας δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, αν και έκανε μία σπουδαία ανατροπή.

Μάλιστα ορισμένοι παίκτες εξ αυτών, είχαν παίξει και στο ματς της πρώτης ομάδας κόντρα στον Καραϊσκάκη για το πρωτάθλημα της Super League, ενώ χθες και για πέντε λεπτά περίπου, οι Θεσσαλονικείς έπαιζαν με 9 παίκτες.

Δεν είναι σύνηθες να βλέπουμε πολλά γκολ σε ματς της Super League 2, αλλά στο πρωτάθλημα νέων η κατάσταση είναι λίγο διαφορετική.

Όπως είχε γίνει και στην αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής των τμημάτων υποδομής του Πρωταθλήματος της δεύτερης τη τάξει κατηγορίας, όταν Κέρκυρα και Καραϊσκάκης Άρτας όχι μόνο προσέφεραν γκολ και θέαμα, αλλά έσπασαν όλα τα ρεκόρ.

Τύφλα να χει το πόλο δηλαδή, καθώς οι δύο ομάδες μαζί πέτυχαν 13 γκολ!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Πόντου Κ19 4-6: Ακόμα ένα επικό ματς!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.