ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Φιλική ισοπαλία ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Κέρκυρα

Χορταστικό θέαμα προσέφεραν οι δύο ομάδες στους Ζωσιμάδες

Ωραίο ματς στους Ζωσιμάδες, με τον ΠΑΣ Γιάννινα και την Κέρκυρα να αναδεικνύονται ισόπαλοι με 2-2.

Με πρωταγωνιστή του Τουράμ, οι Φαίακες προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος με δύο γκολ διαφορά και δημιούργησαν πολλά προβλήματα στην άμυνα του Γιάννη Πετράκη.

Ο ΠΑΣ σοβαρεύτηκε στο β’ ημίχρονο, δεν επέτρεψε στην Κέρκυρα να απειλήσει ιδιαίτερα και βρήκε και δύο γκολ. Σκόραραν για πρώτη φορά ο Γιώργος Παμλίδης και ο νεαρός Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος.

Οι Φαίακες προηγήθηκαν στο 13′ με κεφαλιά του Τουράμ και στο 22′ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με κοντινό πλασέ νίκησε τον Μιχαήλ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Πίεσε ο ΠΑΣ στο δεύτερο μέρος και στο 68′ με ψηλοκρεμαστό σουτ του Γιώργου Παμλίδη μείωσε σε 1-2. Και δέκα λεπτά μετά από εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Γιάκου, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι, στη συνέχεια στο σώμα του Αθανασόπουλου και στην επαναφορά ο Παπαδόπουλος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Να σημειωθεί πως προς το φινάλε τραυματίστηκε ο Γιάκος και αποχώρησε πριν το τελικό σφύριγμα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γιάννης Πετράκης): Μιχαήλ Ν. (75′ Βενετικίδης), Κακούμπα (58′ Πήλιος), Μπουκουβάλας (56′ Νάουμετς), Ευαγγέλου (75′ Γώγος), Κάστρο (75′ Παπαδόπουλος), Σιόντης, Γιάκος, Βιδάλ (46′ Σκόνδρας), Μυστακίδης (46′ Λουκίνας), Κρίζμαν (75′ Λιάσος), Αθανασιάδης (67′ Παμλίδης).

ΚΕΡΚΥΡΑ (Δημήτρης Σπανός): Κουτζαβασίλης (46′ Αθανασόπουλος), Βέρτζος, Τουράμ, Σιατραβάνης, Σπίνουλας, Κόντος, Αναστασίου, Μιράντα, Ιωάννου, Νίκιτς, Ντα Σίλβα.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν και οι: Σανδραβέλης, Κρητικός Σ., Αναστασόπουλος, Κρητικός Σ., Αποστολίδης, Λινάρδος, Παναγιωτίδης, Βίλα.

Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι για Λεό!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φιλική ισοπαλία ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Κέρκυρα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.