ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Τάτσης: «Αισθάνομαι μεγάλη περηφάνια»

Όσα είπε μετά την ήττα από τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ»

Εξαιρετική σεζόν έκανε φέτος ο Πλατανιάς έστω και αν στο φινάλε δεν ανέβηκε. Γι’ αυτό και ο Γιάννης Τάτσης δήλωσε περήφανος μετά την ήττα από τον ΟΦΗ.

Οι Χανιώτες πάλεψαν πάρα πολύ και στα δύο ματς. Στο 90’+1 ήταν βρίσκονταν αγκαλιά με την άνοδο και αυτή χάθηκε λίγο αργότερα από μία εκτέλεση φάουλ.

Στις δηλώσεις του ο Τάτσης είπε: «Έγινε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με αυτήν την διακύμανση του σκορ και με το τελευταίο γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Σαν προπονητής αυτό που αισθάνομαι αυτήν την στιγμή είναι μεγάλη περηφάνια και μια πίκρα για το γκολ στο τελευταίο λεπτό. Περηφάνια για την προσπάθεια που έχουμε κάνει μέχρι στιγμής, έχω αναφερθεί και στο παρελθόν. Όμως είμαι υπερήφανος για εδώ που φτάσαμε και για αυτό που δείξαμε.

Όλη η Ελλάδα θαύμασε την ομάδα που φτιάξαμε. Προσπαθήσαμε και στα δύο παιχνίδια να είμαστε επιθετικοί, να πιέσουμε ψηλά τον ΟΦΗ, να κλέψουμε μπάλες και μόλις τις πάρουμε να παίξουμε ελεύθερα. Το κάναμε και στα δύο παιχνίδια, ο ΟΦΗ πήρε ένα ψυχολογικό προβάδισμα με το 1-0, το θετικό είναι ότι δεν το βάλαμε κάτω, γνωρίζαμε ότι το παιχνίδι είχε δρόμο και το αποδείξαμε στην πορεία του αγώνα.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πολύ καλή εικόνα, προηγήθηκε πάλι ο ΟΦΗ, συνεχίσαμε. Στο τέλος, μας μένει η πίκρα για το τελευταίο λεπτό του αγώνα. Δεν έχω να πω κάτι άλλο. Ήταν δύο αγώνες διαφήμιση για το κρητικό ποδόσφαιρο. Είμαι σίγουρος ότι η Ελλάδα θαύμασε αυτά τα δύο παιχνίδια».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τάτσης: «Αισθάνομαι μεγάλη περηφάνια»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.