ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Τάτσης: «Η ισοπαλία ήταν ποδοσφαιρική δικαιοσύνη»

Ο Γιάννης Τάτσης τόνισε ότι αν μία ομάδα δικαιούταν τη νίκη αυτή ήταν ο Πλατανιάς

Ο Πλατανιάς πήρε την ισοπαλία από τον Ηρακλή με γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, αλλά ο Γιάννης Τάτσης είχε διαφορετική άποψη.

Ο προπονητής του Πλατανιά τόνισε ότι αν μία ομάδα άξιζε τη νίκη, αυτή ήταν οι Χανιώτες. Συγκεκριμένα ανέφερε στη συνέντευξη Τύπου: «Πρώτα από όλα θέλω να πω ότι έγινε ένα συναρπαστικό παιχνίδι.

Ειδικότερα για όσους το έβλεπαν και ήταν ουδέτεροι φίλαθλοι και όχι οπαδοί μίας από τις δύο ομάδες. Και αυτό γιατί ήταν ένα ματς που είχε πολλές συγκινήσεις, εναλλαγές στο σκορ και κράτησε την αγωνία μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Ως προπονητής του Πλατανιά, ακόμα και αν χάναμε αυτό το παιχνίδι, δεν θα μπορούσα να πω ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με την προσπάθεια των παικτών μας.

Η ισοπαλία, όπως ήρθε στο φινάλε του αγώνα, νομίζω ότι αποδίδει ποδοσφαιρική δικαιοσύνη, αν και αυτός ο βαθμός ήταν το λιγότερο που έπρεπε να έχουμε πάρει από αυτόν τον αγώνα, καθώς η ομάδα που έπρεπε να έχει κερδίσει είμαστε εμείς.

Ακόμα και όταν μείναμε με δέκα παίκτες, είχαμε πάθος και ποδοσφαιρικό θράσος και παλέψαμε μέχρι το τέλος.

Στο πρώτο ημίχρονο δεχτήκαμε ένα «κρύο» γκολ μόλις στο 2ο λεπτό και θεωρώ ότι στην αρχή του αγώνα φοβηθήκαμε παραπάνω από ότι θα έπρεπε τον Ηρακλή.

Έτσι αυτό που είπα στα παιδιά στην ανάπαυλα ήταν ότι πρέπει εμείς να έχουμε την μπάλα, να τη γυρίσουμε και να μην φοβηθούμε τον αντίπαλο μας. Εκείνος θα πρέπει να φοβάται εμάς, καθώς είμαστε καλύτερη ομάδα. Έτσι στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν ακόμα πιο επιθετικοί, είχαμε τον έλεγχο και φτάσαμε στην ισοφάριση.

Όμως εκεί που θα μπορούσαμε να διεκδικήσουμε κάτι παραπάνω από το 1-1, δεχτήκαμε ένα γκολ από μια κόντρα, που ίσως και να ήταν οφσάιντ, ενώ στη συνέχεια μείναμε και με δέκα παίκτες και τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα. Όμως ακόμα και έτσι το πιστέψαμε και όπως είπα και πριν, παίζοντας με πάθος και θράσος, φτάσαμε στην ισοφάριση στο τελευταίο λεπτό».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Τάτσης: «Η ισοπαλία ήταν ποδοσφαιρική δικαιοσύνη»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.