ΑΕΚ

ΑΕΚ: Ο Αλμέιδα θα τραβήξει το αυτί του Γκατσίνοβιτς;

Η ΑΕΚ είδε τον Γκατσίνοβιτς να παίζει ατομικά και όχι ομαδικά στα Γιάννενα και το θέμα είναι αν θα επέμβει και ο Αλμέιδα

Η ΑΕΚ ναι ήταν καλή στα Γιάννενα στο πρώτο ημίχρονο. Αλλά έως εκεί. Καμιά ομάδα στον κόσμο δεν μπορεί να είναι άνετη με το σκορ στο 0-1 και τον αντίπαλο στην περιοχή στις καθυστερήσεις του ματς. Ο ΠΑΣ είχε και ένα γύρισμα στο 90’, που μπλόκαρε σε δυο χρόνους ο Στάνκοβιτς ενώ μετά από 3-4 λεπτά στις τελευταίες στιγμές οι γηπεδούχοι είχαν φάουλ και δυο κόρνερ.

Δηλαδή έβλεπαν το ματς οι οπαδοί της ΑΕΚ και έλεγαν τι ωραία και άνετα, ας κάνει βόλτες ο ΠΑΣ στην περιοχή; Με τίποτα.

Ειδικά από την στιγμή, που λίγα ματς πίσω, η Κηφισιά είχε καταφέρει και είχε ισοφαρίσει. Πάλι η ΑΕΚ ήταν καλύτερη τότε αλλά δεν κέρδισε. Και φυσικά μετά την ήττα του Παναθηναϊκού στη Θεσσαλονίκη, αν η ομάδα του Αλμέιδα είχε κερδίσει έναν εκ των Πανσερραϊκού ή Κηφισιάς θα ήταν τώρα πρώτη. Αλλά κάνει όλα τα ματς θρίλερ.

Πάντως, αυτό που έκανε επίσης αρνητική εντύπωση, ήταν η κατάσταση η αγωνιστική του Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς. Ο Σέρβος που έχει και το άγχος αν θα κληθεί στο Euro ήταν κάτω από το μ.ο. Τώρα γιατί έμεινε σε όλο τον αγώνα μέσα, ο Αλμέιδα το ξέρει.

Αν και οι αλλαγές του ήταν σχετικά καλές, αν είχε π.χ. και 6η θα τον έβγαζε τον Γκατσίνοβιτς.

Ο Σέρβος δεν ήταν ομαδικός, ήταν επιπόλαιος, τα σουτ του πήγαιναν στα περιστέρια, γενικά δεν έπαιξε με τους συμπαίκτες του.

Τώρα αν ήταν ένα ματς ή αν θα συνεχίσει έτσι θα φανεί. Πάντως, φέτος τα έχει τα θέματά του. Δεν είναι τόσο σίγουρος στο παιχνίδι του όσο πέρυσι.