ΑΕΚ

Ντέμης Νικολαΐδης: Η χειρότερη ΑΕΚ που έχω δει ποτέ – Δηλώσεις ράπισμα για τον αγώνα με τον Παναιτωλικό

Ο Ντέμης Νικολαΐδης σχολίασε την κάκιστη εικόνα της ΑΕΚ στον αγώνα με τον Παναιτωλικό και αυτά που είχε να πει δεν ήταν καλά για την «Ένωση».

Καλεσμένος στην εκπομπή της NOVA «Monday FC» ο Ντέμης Νικολαΐδης κλήθηκε να δώσει το δικό του σχόλιο για την ήττα της ΑΕΚ από τον Παναιτωλικό για την Super League.

Την περασμένη Κυριακή, η ΑΕΚ έχασε με 1-2 από τον Παναιτωλικό προκαλώντας σοκ στο ΟΑΚΑ. Η εικόνα της ομάδας της «Ένωσης» ήταν κάκιστη μέσα στην έδρα της με τον Παναιτωλικό να πετυχαίνει μάλιστα τη σπουδαία νίκη με ανατροπή.

H άσχημη αγωνιστική εικόνα της ΑΕΚ έφερε αντιδράσεις με τον Δημήτρη Μελισσανίδη να αγριεύει στα αποδυτήρια της ομάδας με τη λήξη του αγώνα.

Ο Ντέμης Νικολαΐδης δε μάσησε τα λόγια του αναφερόμενος στον αγώνα και μίλησε με τον γνωστό ειλικρινή του τρόπο. Ο άλλοτε παίκτης της ομάδας χαρακτήρισε την ΑΕΚ ως «τη χειρότερη που έχει δει» και σχολίασε αναλυτικά τον αγώνα.

«Είδα τη χειρότερη ΑΕΚ που έχω δει. Δεν είχε καν ένα 10λεπτο καλό και τον πιο ακίνδυνο αντίπαλο που έχω δει απέναντι στην ΑΕΚ που ήταν ο Παναιτωλικός. Ακόμη και άλλες ομάδες που δεν πήραν κάτι από το ΟΑΚΑ ήταν πιο επικίνδυνες.

Είδα στο ματς ότι ο Παναιτωλικός ήθελε να παραμένει «μέσα» στο παιχνίδι μέχρι ένα χρονικό σημείο. Δηλαδή είτε να είναι με ένα γκολ πίσω είτε με ισόπαλο αποτέλεσμα, μέχρι το 70′ ήταν σα να ήταν εντολή του Αναστασίου. Ο Παναιτωλικός βγήκε μπροστά μετά το 65′-70′. Αυτό ίσως ήταν μία τακτική, αλλά δεν δημιούργησε τίποτα και δεν φανταζόσουν ότι θα μπορούσε να σκοράρει ως τότε.

Από την άλλη δεν έβλεπες και την ΑΕΚ να μπορεί να σκοράρει. Το ημίχρονο όπως το βλέπαμε θα έπρεπε να λήξει 0-0. Ωστόσο, υπήρχε ο Ανσαριφάρντ ο οποίος έκανε μία εξαιρετική ενέργεια και το ημίχρονο τελείωσε με 1-0. Πολύ προσωπικό γκολ. Από την ΑΕΚ λείπει ένας δημιουργικός χαφ.», ανέφερε χαρακτηριστικά ο Νικολαΐδης.

Αναφορικά με την διαιτησία ο έμπειρος άσος σχολίασε ότι: «ν ο VAR φώναζε τον διαιτητή θα έβγαζε κόκκινη στη φάση του Αμραμπατ. Πάει με τις τάπες. Οι άλλες φάσεις για το φάουλ στον Μάνταλο και το χέρι στην περιοχή του Παναιτωλικού, δεν βλέπω τίποτα, δεν θα έδινα κάτι.»

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ντέμης Νικολαΐδης: Η χειρότερη ΑΕΚ που έχω δει ποτέ – Δηλώσεις ράπισμα για τον αγώνα με τον Παναιτωλικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.