ΑΕΚ

Ο Αλμέιδα τα βρήκε όλα καλά στη νίκη της ΑΕΚ

Η ΑΕΚ πέρασε από τα Γιάννενα και ο Αλμέιδα έκανε σύγκριση με την περσινή σεζόν, που η ομάδα του είχε ηττηθεί σε αυτό το γήπεδο

Η ΑΕΚ κέρδισε στα Γιάννενα, όπου πέρυσι είχε ηττηθεί. Αν έθελξε με την απόδοσή της; Στο πρώτο ημίχρονο ναι, στο δεύτερο έκανε περισσότερο συντήρηση με ότι αυτό συνεπάγεται. Παίζοντας χωρίς τον Πόνσε στην κορυφή αυτό βγήκε στο πρώτο ημίχρονο.

Αλλά όχι στο δεύτερο, που ο κορυφαίος του πρώτου μισού του αγώνα, Τσούμπερ κουράστηκε να είναι παντού.

Η ΑΕΚ έκανε συντήρηση στην επανάληψη μια και την Πέμπτη (30/11, 19:45) παίζει με την Μπράιτον αλλά η αλήθεια πως γέμισε με άγχος τον κόσμο της, μήπως γινόταν η ζημιά στο τέλος.

Ο Αλμέιδα μιλώντας στην κάμερα της NOVA μετά το τέλος του αγώνα είπε αρχικά: «Την περσινή χρόνια είχαμε χάσει σε αυτό το γήπεδο, φέτος κερδίσαμε. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλό, θα μπορούσαμε να είχαμε μεγαλύτερο σκορ. Ο αντίπαλος είναι δυνατός. Ξέραμε πώς να μπορέσουμε να τον διαχειριστούμε».

Στην ερώτηση για τις χαμένες ευκαιρίες και τα τελειώματα; «Είναι αυτό που λέμε: να σκοράρουμε περισσότερα γκολ, αλλά το σημαντικό είναι να πάρουμε τους τρεις βαθμούς».

Η ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ ΣΤΗΝ INTERWETTEN! 21+

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο Αλμέιδα τα βρήκε όλα καλά στη νίκη της ΑΕΚ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Γιάννης Χωριανόπουλος

Για χάρη της δημοσιογραφίας δεν τελείωσε ποτέ το Ιστορικό Τμήμα του Πανεπιστημίου της Κέρκυρας. Πρώτο δημοσιογραφικό «σπίτι» η εφημερίδα Derby από τον Ιούνιο του 2001 έως και το καλοκαίρι του 2009. Ασχολήθηκε (Ολυμπιακοί Αγώνες της Αθήνας γαρ) με τα λεγόμενα (αλλά ποτέ) μικρά σπορ και στη συνέχεια με το ρεπορτάζ του υγρού στίβου αλλά και του Παναθηναϊκού. Επόμενος σταθμός ο Sport FM και η SportDay το 2009, με υγρό στίβο και Πανιώνιο ενώ από τον Ιανουάριο του 2013 η είσοδος στο δύσκολο αλλά συνάμα συναρπαστικό ρεπορτάζ της ΑΕΚ. Από τον Οκτώβριο του 2015 Αρχισυντάκτης, έμεινε ως το 2017, χρονιά κατά την οποία κυκλοφόρησε το Sportime ξανά στα περίπτερα. Διευθυντής Σύνταξης πλέον στο sportime.gr και την e-Sportime, τον συναρπάζουν οι μεταγραφές. Έχει διατελέσει, μεταξύ άλλων και συνεργάτης σε αρκετά περιοδικά (Sportive, Περιοδικό της ΕΟΕ κ.ά).