ΑΕΚ

Σιμόες: «Κρατάμε την αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο»

Ο Πορτογάλος μέσος της μίλησε για την εικόνα της ΑΕΚ κόντρα στην Μπενφίκα

Η αντίδραση που έβγαλε η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο είναι αυτό που πρέπει να κρατήσει η ομάδα του, σύμφωνα με τον Αντρές Σιμόες.

Ο Πορτογάλος μέσος είπε μεταξύ άλλων: «Κρατάμε την αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο. Η Μπενφίκα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και έβαλε δύο γρήγορα γκολ. Η αποβολή του Ντίας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ήταν κάτι θετικό για εμάς.

Καταφέραμε να ισορροπήσουμε και να ισοφαρίσαμε σε 2-2. Παρότι είχαμε ευκαιρίες να πετύχουμε τρίτο γκολ, δεχθήκαμε εμείς κόντρα στη ροή του αγώνα, και έτσι ήρθε η ήττα με 3-2».

Κλωναρίδης: «Πήρα τη λάθος απόφαση…»

Κρίμα κι άδικο…

Η… Μπάγερν πήρε βαθμό από τον εξαιρετικό Άγιαξ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σιμόες: «Κρατάμε την αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.