ΑΕΛ

Ισοπαλία και στο φιλικό

Λεβαδειακός και Λάρισα όπως και στο ματς πρωταθλήματος, έτσι και στο φιλικό, αναδείχθηκαν ισόπαλοι με τον ίδιο τρόπο…

Όπως και στο πρωτάθλημα την περασμένη εβδομάδα, έτσι και στο φιλικό του Σαββάτου (17/3), Λάρισα και Λεβαδειακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι (2-2) στο ντεμπούτο του Σωτήρη Αντωνίου στον πάγκο της ΑΕΛ.

Στο ματς που έγινε στην Λιβαδειά και είχε τον χαρακτήρα εκπαιδευτικού διπλού και οι δυο προπονητές είχαν την ευκαιρία να χρησιμοποιήσουν αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ ήταν καλύτερη και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με γκολ του Ντέλετιτς στο 40΄. Ο Λεβαδειακός όπως και στο παιχνίδι του πρωταθλήματος κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να ανατρέψει το σκορ με τους Καθάριο και Νίκα ενώ ο Ναζλίδης στο 75′ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ισοπαλία και στο φιλικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.