ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Αυτό ήταν! Στον Ολυμπιακό χαίρονται και την επιστροφή του Χάμες

Ο Χάμες Ροντρίγκες δεν είναι όποιος και όποιος και ο Ολυμπιακός τον είχε μετά από τον Φεβρουάριο και πάλι στο γήπεδο

Ο Χάμες Ροντρίγκες είχε να παίξει από τις 13 Φεβρουαρίου και το άκρως εντυπωσιακό Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 6-1. Τότε ο απολογισμός δύο γκολ και 1 ασίστ σε 77 λεπτά.

Συνολικά 22 ματς, 5 γκολ και 5 ασίστ, όλα τα τέρματα και οι τελικές πάσες στη Super League 1. Υπήρχε όμως μια ανυπομονησία για την επιστροφή του.

Δεν έγινε στο 1-3 με την ΑΕΚ που θα γινόταν αν δεν είχε αποβληθεί ο Μπίελ. Τελικά, ο Χάμες Ροντρίγκες μπήκε και πάλι στην 11άδα του Ολυμπιακού και αυτό συνδυάστηκε με μια εύκολη εκτός έδρας νίκη.

Ότι καλύτερο δηλαδή για τους πρωταθλητές που πλέον δεν είναι απλά για τα καλά στο παιχνίδι του τίτλου αλλά μέσα σε αυτό.

Το -3 από τον Παναθηναϊκό και το -1 από την ΑΕΚ είναι διαφορές, απόσταση του ενός ματς. Ο Χάμες Ροντρίγκες είναι και πάλι εδώ.

Τα 65 λεπτά που έπαιξε στη Μαγνησία ήταν αρκετά προκειμένου να μπει και πάλι σε κλίμα 11άδας. Άλλωστε τον κολομβιανό σούπερ σταρ ο Ολυμπιακός δεν τον θέλει για τέτοια παιχνίδι. Για τα ντέρμπι τον περιμένει ο Μίτσελ προκειμένου να έχει ένα μεγάλο χαρτί στα χέρια του.

Μπορεί λοιπόν το ματς με το Βόλο να μην ήταν τέτοιο που να είναι σε θέση κάποιος να βγάλει ασφαλή συμπεράσματα αλλά μάλλον σε βάθος χρόνου θα κάνει καλό στον Χάμες.

Και όλα αυτά με τον κολομβιανό σταρ να έχει απέναντι στους υπόλοιπους 4 του Big5, μια ασίστ και ένα γκολ. Την ασίστ στο 1-0 επί του Άρη και το γκολ στην ήττα 1-2 από τον ΠΑΟΚ στο Καραϊσκάκη.

Διαβάστε τη στήλη Agent Greek στο e-Sportime εντελώς ΔΩΡΕΑΝ ΕΔΩ!

Κάντε εγγραφή  και διαβάστε καθημερινά δωρεάν την ηλεκτρονική έκδοση της Sportime e-εφημερίδα ΕΔΩ!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Αυτό ήταν! Στον Ολυμπιακό χαίρονται και την επιστροφή του Χάμες», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.