ΑΓΓΛΙΑ

Άρσεναλ – Μάντσεστερ Γ. 2-0: Φρένο στον Σόλσκιερ (vids)

Οι «κανονιέρηδες» πέρασαν σε θέση… Τσάμπιονς Λιγκ στο πρωτάθλημα

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε τα δοκάρια, η Άρσεναλ τα γκολ και οι «κανονιέρηδες» με το υπέρ τους 2-0, πέρασαν στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, στην Premier League!

Η ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλτσκιερ, μπορεί να τα βάλει με την τύχη της, καθώς είχε δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο (Λουκάκου στο 9’ και Φρεντ στο 19’), αλλά δεν κατάφερε να πάρει τίποτα από αυτό το παιχνίδι.

Ο Τσάκα, με ένα ασύλληπτο σουτ, βάζοντας τρομερά φάλτσα στη μπάλα, έκανε το 1-0 για την Άρσεναλ στο 12’ και παρά την πίεση της Γιουνάιτεντ, η ομάδα του άντεξε και κράτησε το σκορ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια.

Το 2-0 ήρθε μετά από κερδισμένο πέναλτι , το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ομπαμεγιάνγκ στο 69’ , για να οδηγήσει έτσι την ομάδα του σε μια σημαντική νίκη, στο κυνήγι του τέταρτου εισιτηρίου για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο ματς έπαιξε όλο το 90λεπτο ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος, ο οποίος είδε την κίτρινη κάρτα στο 38’ του αγώνα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρσεναλ – Μάντσεστερ Γ. 2-0: Φρένο στον Σόλσκιερ (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.