ΑΓΓΛΙΑ

Άρσεναλ – Τσέλσι 3-0: «Πάρτι» και πανέμορφο γκολ του Σακά (vid)

Η Άρσεναλ κάνει περίπατο κόντρα στην Τσέλσι, σημειώνοντας και τρίτο γκολ στην αναμέτρηση, με τον Σακά να πετυχαίνει ένα υπέροχο γκολ. Ο νεαρός εξτρέμ των «κανονιέρηδων» πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ κόντρα στην Τσέλσι, κάνοντας το 3-0. Ειδικότερα, ο Άγγλος έκανε μια σέντρα σουτ, και σημείωσε ένα τρομερό γκολ στο 56ο λεπτό αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα....

Η Άρσεναλ κάνει περίπατο κόντρα στην Τσέλσι, σημειώνοντας και τρίτο γκολ στην αναμέτρηση, με τον Σακά να πετυχαίνει ένα υπέροχο γκολ.

Ο νεαρός εξτρέμ των «κανονιέρηδων» πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ κόντρα στην Τσέλσι, κάνοντας το 3-0.

Ειδικότερα, ο Άγγλος έκανε μια σέντρα σουτ, και σημείωσε ένα τρομερό γκολ στο 56ο λεπτό αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Θυμίζουμε ότι το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε στο 35′ ο Αλεξάντρ Λακαζέτ με πέναλτι το οποίο είχε κερδίσει λίγο νωρίτερα ο Ρις Τζέιμς.

Το 2-0 έγινε στο 44′ από άπιαστη εκτέλεση φάουλ του Γκραντί Τζάκα που δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στον Έντουαρντ Μεντί.

Το γκολ του Σακά για το 3-0:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άρσεναλ – Τσέλσι 3-0: «Πάρτι» και πανέμορφο γκολ του Σακά (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.