ΑΓΓΛΙΑ

Μπέρνλι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-2: Στο -1 από την τετράδα (vid)

Αντονί Μαρσιάλ και Μάρκους Ράσφορντ τα γκολ της αναμέτρησης

Μπέρνλι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-2: Στο -1 από την 4η θέση οι «κόκκινοι διάβολοι».

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία χάθηκε στο 20ό λεπτό, όταν ο Μάρκους Ράσφορντ είδε τους αμυντικούς των γηπεδούχων να αποκρούουν πάνω στη γραμμή.

Ο Αντονί Μαρσιάλ, πάντως, αποδείχθηκε πιο τυχερός στο 44ο λεπτό και έβαλε σε θέση οδηγού τους φιλοξενούμενους.

Ο ίδιος παίκτης ξαναβρήκε δίχτυα στο 50’, όμως το 0-1 παρέμεινε διότι ο διαιτητής καταλόγισε επιθετικό φάουλ.

Η Μπέρνλι αναθάρρησε στη συνέχεια και απείλησε στο 69’ με τον δεξιό μπακ Φίλιπ Μπάρντσλεϊ.

Εν τέλει, η Γιουνάιτεντ έμελλε να ξανασκοράρει, για την ακρίβεια στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Ράσφορντ.

Για πρώτη φορά μετά από 14 ματς κράτησε το απαραβίαστο στο πρωτάθλημα η ομάδα του Μάντσεστερ.

Συγκεκριμένα, είχε να το πετύχει από τις 14 Σεπτεμβρίου και το 1-0 επί της Λέστερ.

ΜΠΕΡΝΛΙ: Πόουπ, Μπάρντσλεϊ, Ταρκόφσκι, Μι, Τέιλορ, Χέντρικ (59’ Ροντρίγκες), Κορκ (87’ Μπρέιντι), Γουέστγουντ, Μακ Νίλ, Γουντ, Μπαρνς (68’ Γκούντμουντσον)

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γιανγκ, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Γουίλιαμς, Φρεντ, Μάτιτς, Τζέιμς, Περέιρα (74’ Λίνγκαρντ), Ράσφορντ, Μάρσιαλ