ΑΓΓΛΙΑ

Μπράιτον – Νιουκάστλ 3-0: «Ανάσα» στο ντέρμπι… κατηγορίας (vid)

Η Μπράιτον πήρε μεγάλη νίκη κόντρα στη Νιουκάστλ και πήρε βαθμολογική «ανάσα», αφήνοντας πίσω της την ατίπαλό της.

Η Μπράιτον πέτυχε μεγάλη τόσο σε εύρος, όσο και σε σπουδαιότητα νίκη κόντρα στη Νιούκαστλ με 3-0 για την 29η αγωνιστική της Premier League.

Οι γηπεδούχοι ήταν συνολικά καλύτεροι στον αγωνιστικό χώρο. Προηγήθηκαν λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Ειδικότερα, άνοιξαν το σκορ με ωραίο συρτό σουτ του Τροσάρ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο δεύτερο μέρος, ο Γουέλμπεκ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του με ατομική προσπάθεια με εκπληκτικό πλασέ στο 51ο λεπτό.

Το τελικό 3-0 σημείωσε ο Μοπέ στο 68ο λεπτό, δίνοντας τεράστια βαθμολογική «ανάσα» στην ομάδα του. Οι «καρακάξες» παραμένουν σε «αναμμένα κάρβουνα», καθώς ο κίνδυνος του υποβιβασμού παραμένει ορατός.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 29ης αγωνιστικής:

Τρίτη (2/3)

Μάντσεστερ Σίτι-Γουλβς 4-1
(15′ αυτ. Ντεντόκερ, 80′, 90’+3′ Ζεσούς, 90′ Μαχρέζ – 61′ Κόαντι)

Φούλαμ-Λιντς 1-2
(38’ Άντερσεν – 29’ Μπάμφορντ, 58’ Ραφίνια)

H βαθμολογία της Premier League

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μπράιτον – Νιουκάστλ 3-0: «Ανάσα» στο ντέρμπι… κατηγορίας (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.