ΑΓΓΛΙΑ

Χάρι Γουίλσον: Γκολάρα με φάουλ επί της Σίτι (vid)

Ο άσος της Μπόρνμουθ μείωσε σε 2-1 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου

Χάρι Γουίλσον: Σκόραρε με τρομερό φάουλ επί της Μάντσεστερ Σίτι.

Ο 22χρονος διεθνής Ουαλός μεσοεπιθετικός παραχωρείται συνεχώς δανεικός από τη Λίβερπουλ.

Κρου Αλεξάντρα, Χαλ, Ντέρμπι και τώρα Μπόρνμουθ.

Ζήσε το πιο καυτό καλοκαίρι της ζωής σου. Απόκτησε σήμερα το MINI που πάντα ήθελες με όφελος έως €5.000 και προνομιακό επιτόκιο 2,9%* με το πρόγραμμα ALL IN MINI στη Σπανός ΑΕ. Μην αργείς. Οι MINI HOT DAYS διαρκούν για λίγες ημέρες και ισχύουν για περιορισμένο αριθμό ετοιμοπαράδοτων αυτοκινήτων**. Εσύ θα προλάβεις;

Στο ματς της 1ης αγωνιστικής με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.

Σε εκείνο με την Άστον Βίλα έπαιξε βασικός και στο 12ο λεπτό διαμόρφωσε το 0-2 (σ.σ. τελικό αποτέλεσμα 1-2).

Την Κυριακή (25/8) απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι, ο Χάρι Γουίλσον ξαναβρήκε δίχτυα.

Με μία αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου, ο 22χρονος νίκησε τον Έντερσον και μείωσε σε 2-1.

Δείτε σε video το υπέροχο γκολ:

Σε ηλικία 22 ετών και 156 ημερών, ο Ουαλός έγινε ο νεότερος παίκτης που σκόραρε στις πρώτες 2 συμμετοχές του στην Premier League μετά τον Σεπτέμβριο του 2015.

Τότε το είχε πράξει ο Αντονί Μαρσιάλ της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, σε ηλικία 19 ετών και 289 ημερών.

Συν τοις άλλοις, την περυσινή σεζόν είχε σημειώσει τα περισσότερα γκολ εκτός περιοχής στην Championship και την εφετινή (μέχρι στιγμής) στην Premier League!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Χάρι Γουίλσον: Γκολάρα με φάουλ επί της Σίτι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.