ΑΓΓΛΙΑ

Η χειρότερη εκτέλεση πέναλτι, για φέτος (video)

Ο Μπερσάντ Τσελίνα επιχείρησε να εκτελέσει ένα πέναλτι μιμούμενος τον Αντονίν Πανένκα! Και απέτυχε με οικτρό τρόπο!.

Τον Μπερσάντ Τσελίνα θα τον γνωρίζετε μόνο αν είστε μυημένοι στην Championship. Ο 22χρονος Κοσοβάρος επιθετικός φοράει τη φανέλα της Σουόνσι.

Και στην αναμέτρηση κόντρα στη Γουέστ Μπρομ (σε μία αναμέτρηση όπου τέθηκαν αντιμέτωπες δύο ομάδες με πρόσφατο παρελθόν στην Premier League) ο Τσελίνα ανέλαβε να εκτελέσει ένα πέναλτι.

Ήταν στο 40ό λεπτό της αναμέτρησης και ενώ η Μπρομ ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0. Ο επιθετικός της Σουόνσι, Μπερσάντ Τσελίνα προσπάθησε να μιμηθεί την εκτέλεση του Αντονίν Πανένκα, αλλά απέτυχε οικτρά. Δεν κατάφερε να βρει σωστά τη μπάλα και παραλίγο η – κάτι σαν – κλωτσιά του να φέρει τη μπάλα προς τα πίσω!

Η Γουέστ Μπρομ πέτυχε και άλλα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο για το θριαμβευτικό 3-0.

Δείτε την επική γκάφα:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Η χειρότερη εκτέλεση πέναλτι, για φέτος (video)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.