ΑΓΓΛΙΑ

Διαστημική Λέστερ, έκανε σμπαράλια τη Σαουθάμπτον με σκορ-μαμούθ ! (vid)

Απίστευτη εμφάνιση από τη Λέστερ, σοκαριστική εμφάνιση της Σαουθάμπτον

Η Λέστερ έκανε σμπαράλια την άμυνα της Σαουθάμπτον και την διέλυσε με ένα σκορ που έφτασε τα επίπεδα της ολικής καταστροφής!

Οι «αλεπούδες» διέλυσαν με 9-0 τους «Αγίους» με μία σοκαριστικά εκπληκτική εμφάνιση.

Η Λέστερ μάλιστα νίκησε για πρώτη φορά στην ιστορία της ημέρα Παρασκευή, στην μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη στην ιστορία του αγγλικού πρωταθλήματος!

Χατ-τρικ από Βάρντι και Πέρεθ.

Μέχρι το 20′ οι φιλοξενούμενοι είχαν πετύχει τρία γκολ (10’ Τσίλγουελ, 17’ Τίλεμανς, 19’ Πέρεζ), ενώ έπαιζαν με παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής του Μπέρτραντ με απευθείας κόκκινη.

Στο 39′ ο Πέρεθ βρήκε πάλι δίχτυα με τον Βάρντι στο φινάλε του πρώτου μέρους να διαμορφώνει το 5-0.

Έτσι, έγινε η δεύτερη ομάδα στην ιστορία της Premier που σημείωσε πέντε γκολ στο ημίχρονο (Η Σίτι το 2010 με τη Μπέρνλι).

Στο 57′ ο Πέρεθ πέτυχε το 6-0 κι έγινε ο πρώτος παίκτης με διαδοχικά χατ τρικ έπειτα τον Σουάρες το 2012.

Ένα λεπτό μετά ο Βάρντι έφτασε τα οκτώ γκολ στο πρωτάθλημα, στο 85′ ο Μάντισον εκτόξευσε το σκορ στο 0-8.

Και στις καθυστερήσεις ο Βάρντι με πέναλτι, πέτυχε χατ τρικ και ολοκλήρωσε τον θρίαμβο!

Tο πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής

Παρασκευή 25/10
Σαουθάμπτον-Λέστερ 0-9 (10’ Τσίλγουελ, 17’ Τίλεμανς, 19’, 39’, 57’ Πέρεθ, 45’, 58’, 93’ πέν. Βάρντι, 85’ Μάντισον)

20 Γουότφορντ 9 4 5 21

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Διαστημική Λέστερ, έκανε σμπαράλια τη Σαουθάμπτον με σκορ-μαμούθ ! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.