ΑΓΓΛΙΑ

Έβερτον: Απίστευτο γκολ Ριτσάρλισον στη Γιουνάιτεντ (vid)

Πραγματικά απίστευτο γκολ από τον 21χρονο Βραζιλιάνο

Με 2-0 προηγείται η Έβερτον της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο ημίχρονο, με το πρώτο γκολ των «Ζαχαρωτών» να είναι πραγματικά εντυπωσιακό.

Συγκεκριμένα μόλις στο 13ο λεπτό, ο Ριτσάρλισον έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στη μεγάλη περιοχή της Μάντσεστερ και με ένα απίστευτο ψαλίδι, έκανε το 1-0.

Ο νεαρός επιθετικός που πρόσφατα φαίνεται ότι μπήκε και στην μεταγραφική λίστα της Μπαρτσελόνα, δεν άφησε κανέναν περιθώριο αντίδρασης στον Ντε Χέα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 28’ ο Σίγκουρντσον έκανε το 2-0 για την Έβερτον, που όπως προείπαμε είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Μένει να δούμε αν η Γιουνάιτεντ έχει αποθέματα για να αντιδράσει και να σώσει ότι μπορεί από αυτόν τον αγώνα, που μοιάζει χαμένος.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Έβερτον: Απίστευτο γκολ Ριτσάρλισον στη Γιουνάιτεντ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.