ΑΓΓΛΙΑ

Έβερτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-2: «Θρίλερ» με δύο γκολ στο τέλος!

Με γκολ των Καβάνι και Μαρσιάλ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Έβερτον, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ λυτρώθηκε και προκρίθηκε. Αγχώθηκαν, αλλά τελικά προκρίθηκαν στους «4» του λιγκ καπ οι «κόκκινοι διάβολοι» που ήταν ανώτεροι, έχοντας την κατοχή, αλλά και τις ευκαιρίες για να σκοράρουν νωρίτερα. Το γκολ που άνοιξε το σκορ σημειώθηκε στο 88ο...

Με γκολ των Καβάνι και Μαρσιάλ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με την Έβερτον, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ λυτρώθηκε και προκρίθηκε.

Αγχώθηκαν, αλλά τελικά προκρίθηκαν στους «4» του λιγκ καπ οι «κόκκινοι διάβολοι» που ήταν ανώτεροι, έχοντας την κατοχή, αλλά και τις ευκαιρίες για να σκοράρουν νωρίτερα.

Το γκολ που άνοιξε το σκορ σημειώθηκε στο 88ο λεπτό, με τον Καβάνι να λύνει τον «γόρδιο δεσμό», με δυνατό σουτ.

Το γκολ που «καθάρισε» την πρόκριση πέτυχε ο Μαρσιάλ στις καθυστερήσεις του αγώνα, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

Στο άλλο παιχνίδι των προημιτελικών η Τότεναμ πέρασε εύκολα από την Στόουκ, με σκορ 1-3.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

Στόουκ – Τότεναμ 1-3: Άνετη πρόκριση στα ημιτελικά

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Έβερτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-2: «Θρίλερ» με δύο γκολ στο τέλος!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.