ΑΓΓΛΙΑ

Φούλαμ – Γουλβς 0-1: «Εγκεφαλικό» στις καθυστερήσεις

Η Φούλαμ γνώρισε «πικρή» εντός έδρας ήττα από την Γουλβς με 0-1, με την παραμονή της στην κατηγορία να δυσκολεύει.

Η Φούλαμ «πάγωσε» στη τελευταία φάση του αγώνα και γνώρισε την ήττα με 0-1 από την Γουλβς, για την Premier League.

Οι «Λύκοι» της Αγγλίας «έκλεψαν» το τρίποντο, εκεί που το παιχνίδι έδειχνε για λευκή ισοπαλία. Ο Τραορέ πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 92 λεπτό του αγώνα.

Σε ένα ισορροπημένο γενικά παιχνίδι, η Φούλαμ ήταν αυτή που…καιγόταν για τους τρεις βαθμούς. Τελικά, ο Ισπανός επιθετικός «πάγωσε» τους γηπεδούχους και τους έβαλε σε ακόμα μεγαλύτερες περιπέτειες, σχετικά με την υπόθεση παραμονής.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους καταγράφτηκε από τον Λόφτους Τσικ, που δεν κατάφερε με κεφαλιά να δώσει το προβάδισμα στο 28ο λεπτό.

Η Γουλβς σκόραρε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Γουίλιαμ Χοσέ, με κεφαλιά. Το γκολ του τελικά ακυρώθηκε, έπειτα από χρήση του VAR.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν δημιουργήθηκαν σημαντικές ευκαιρίες. Εκεί που όλα έδειχναν ισοπαλία ήρθε το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Τραορέ στις καθυστερήσεις με ωραίο πλασέ «έκλεψαν» τη νίκη!