ΑΓΓΛΙΑ

Φούλαμ – Κρίσταλ Πάλας 1-2: Στην πεντάδα (vids)

Η Κρίσταλ Πάλας πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Φούλαμ με 2-1 και ανέβηκε στην πεντάδα της Premier League. Εν αντιθέσει με τους γηπεδούχους που δεν έβρισκαν εστία, οι φιλοξενούμενοι επέδειξαν χαρακτηριστική ευστοχία. Κατά συνέπεια, παρά το πενιχρό ποσοστό κατοχής, η Κρίσταλ Πάλας αποδείχθηκε ουσιαστική και έφυγε με τους τρεις βαθμούς. Ο Χάιρο Ρίντεβαλντ άνοιξε...

Η Κρίσταλ Πάλας πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Φούλαμ με 2-1 και ανέβηκε στην πεντάδα της Premier League.

Εν αντιθέσει με τους γηπεδούχους που δεν έβρισκαν εστία, οι φιλοξενούμενοι επέδειξαν χαρακτηριστική ευστοχία.

Κατά συνέπεια, παρά το πενιχρό ποσοστό κατοχής, η Κρίσταλ Πάλας αποδείχθηκε ουσιαστική και έφυγε με τους τρεις βαθμούς.

Ο Χάιρο Ρίντεβαλντ άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό και ο Βίλφριντ Ζάχα διπλασίασε το προβάδισμα στο 64ο.

Στο 88′ ο Αμπουμπακάρ Καμαρά έγινε ο πρώτος παίκτης της Φούλαμ που αποβλήθηκε σε ματς πρωταθλήματος μετά τον Αντρέ-Φρανκ Ζαμπό Ανγκισά (Δεκέμβριος 2018).

Πάντως, το αριθμητικό μειονέκτημα δεν εμπόδισε τους γηπεδούχους να σημειώσουν το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις με τον Τομ Κέιρνι.

Φούλαμ-Κρίσταλ Πάλας: Τα γκολ