ΑΓΓΛΙΑ

Γουέστ Χαμ – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 3-0: Νίκη…τετράδας!

Η Γουέστ Χαμ επικράτησε της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με 3-0, με σχετική άνεση. Η νίκη την «απογείωσε» στην πρώτη τετράδα.

Η Γουέστ Χαμ ήταν αποφασισμένη και ουσιαστική κόντρα στη Σέφιλντ και πήρε δίκαια τη νίκη, με το ευρύ 3-0, για το πρωτάθλημα της Premier League.

Τα «σφυριά» άνοιξαν το σκορ στο 41ο λεπτό, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ράις. Στο δεύτερο μέρος και ειδότερα στο 50ο λεπτό ο Ντιόπ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με κεφαλιά.

Οι γηπεδούχοι «έκλεισαν» το σκορ με τέρμα του Φρέντερικς στις καθυστερήσεις του αγώνα, με όμορφο ενέργεια.

Αυτή ήταν η έκτη τους νίκη, στα τελευταία οκτώ παιχνίδια πρωταθλήματος της Αγγλίας, «σκαρφαλώνοντας» στην τέταρτη θέση.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 24ης αγωνιστικής:

Σάββατο (13/2)

Λέστερ-Λίβερπουλ 3-1
(78’ Μάντισον, 81’ Βάρντι, 85’ Μπαρνς- 61’ Σαλάχ)

Κρίσταλ Πάλας-Μπέρνλι 0-3
(5′ Γκούντμουντσον, 10′ Τζέι Ροντρίγκεζ, 48′ Λόουτον)

Μάντσεστερ Σίτι-Τότεναμ 3-0
(27′ πεν. Ρόντρι, 50′, 66′ Γκουντογκάν)

Μπράιτον-Άστον Βίλα 0-0

Κυριακή (14/2)

Σαουθάμπτον-Γουλβς 1-2
(25′ Ινγκς – 53′ πεν. Ρ. Νέβες, 66′ Νέτο)

Γουέστ Μπρομ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-1
(2′ Ντιανέ – 44′ Μπρ. Φερνάντες)

Άρσεναλ-Λιντς 4-2
(13′, 40΄47΄Ομπαμεγιάνγκ, 44΄Μπεγιερίν – 58΄Στρούικ, 69΄ Κόστα)

Έβερτον-Φούλαμ 0-2
(48′, 65′ Μάτζα)

Δευτέρα (15/2)

Γουέστ Χαμ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 3-0
(41′ πεν. Ράις, 58′ Ντιόπ, 96′ Φρέντερικς)

20 Σέφιλντ Γιουνά… 24 11 15 40

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γουέστ Χαμ – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 3-0: Νίκη…τετράδας!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.