ΑΓΓΛΙΑ

Γουίκομ – Τότεναμ 1-4: Τρομερό ξέσπασμα στο φινάλε (vid)

Η Τότεναμ «ξέσπασε» στα τελευταία λεπτά κόντρα στην Γουίκομ την οποία νίκησε με 1-4 και πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του FA Cup

Η Τότεναμ τα… χρειάστηκε κόντρα στη Γουίκομ, όμως με ένα… ξέσπασμα στο φινάλε επικράτησε με 1-4 και πήρε την πρόκριση στην 5η φάση του FA Cup.

Η Τότεναμ τα βρήκε… σκούρα κόντρα στη Γουίκομ και εκεί που όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα οδηγούνταν στην παράταση, οι φιλοξενούμενοι «ξέσπασαν» και πήραν την πρόκριση στην 5η φάση του FA Cup όπου την περιμένει η Έβερτον.

Πιο συγκεκριμένα, η Γουίκομ άνοιξε το σκορ με τον Φρεντ Ονιεντίνμα στο 25ο λεπτό, με τον Μπέιλ στο 45+2′ να φέρνει το ματς στα ίσια.

Το 1-1 παρέμενε μέχρι και το 86ο λεπτό, εκεί όπου ο Γουίνκς έβαλε σε θέση οδηγού τα «σπιρούνια». Όμως δεν σταμάτησαν εκεί, καθώς ο Ν’Ντομπελέ έκανε το 1-3 ένα λεπτό αργότερα, με τον ίδιο να βάζει το «κερασάκι στην τούρτα» στο 90+3′.

Αθλέτικ Μπιλμπάο – Χετάφε 5-1: Μια χαψιά!

Μανωλάς στον Σωκράτη: «Πώς σου πάνε τα κόκκινα αδερφέ μου»! (pic)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γουίκομ – Τότεναμ 1-4: Τρομερό ξέσπασμα στο φινάλε (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.