ΑΓΓΛΙΑ

Γουλβς – Λίβερπουλ 0-1: Στη σκιά του σοκ με Ρούι Πατρίσιο (vid)

Με γκολ του Ντιόγκο Ζότα στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου, η ομάδα του Κλοπ νίκησε 1-0 τη Γουλβς σε ματς για την 28η στροφή της Premier League.

Με γκολ του Ντιόγκο Ζότα στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου, η Λίβερπουλ νίκησε 1-0 τη Γουλβς σε ματς για την 28η στροφή της Premier League.

Στη σκιά του σοβαρού τραυματισμού του Ρούι Πατρίσιο, με αυτό το αποτέλεσμα η Λίβερπουλ έπιασε την Έβερτον στην 6η θέση της Premier League και μείωσε στο -2 από την 5η Γουέστ Χαμ.

Αναφορικά με το ματς, η Λίβερπουλ απείλησε στο 38′ με κεφαλιά του Μανέ.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, οι Σαλάχ, Μανέ και Ζότα συνδυάστηκαν όμορφα, με τον τελευταίο να ανοίγει το σκορ.

Η Γουλβς απείλησε στο 49′ με τον Κόαντι, πέραν τούτου όμως είχε ελάχιστες επισκέψεις στα αντίπαλα καρέ.

Στο 86′ ακυρώθηκε, ορθώς, γκολ του Σαλάχ, επομένως η αγωνία παρέμεινε.

Στο 89′ η αγωνία για την τελική έκβαση πέρασε σε δεύτερη μοίρα, αφού καταγράφηκε ο τραυματισμός του Ρούι Πατρίσιο.

Στις καθυστερήσεις που κράτησαν πολύ, η Γουλβς πίεσε, αλλά το 0-1 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής

Παρασκευή (12/3)

Νιούκαστλ-Άστον Βίλα 1-1 (90′ Λασκέλες – 86′ Κλαρκ αυτ.)

Σάββατο (13/3)

Λιντς-Τσέλσι 0-0

Κρίσταλ Πάλας-Γουέστ Mπρομ 1-0 (37′ πέν. Μιλιβόγεβιτς)

Έβερτον-Μπέρνλι 1-2 (32′ Κάλβερτ-Λιούιν – 13′ Γουντ, 25′ ΜακΝιλ)

Φούλαμ-Μάντσεστερ Σίτι 0-3 (47′ Στόουνς, 56′ Ζεσούς, 60′ πέν. Αγκουέρο)

Κυριακή (14/3)

Σαουθάμπτον-Μπράιτον 1-2 (27′ Άνταμς – 16′ Ντανκ, 56′ Τροσάρντ)

Λέστερ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 5-0 (39′, 69′, 78′ Ιχεανάτσο, 64′ Αγιόθε Πέρεθ, 80′ αυτ. Αμπαντού)

Άρσεναλ-Τότεναμ 2-1 (44′ Όντεγκααρντ, 64′ πέν. Λακαζέτ – 33′ Λαμέλα)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Γουέστ Χαμ 1-0 (53′ αυτ. Ντόουσον)