ΑΓΓΛΙΑ

Γουότφορντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-0: Στραπάτσο (vid)

Γουότφορντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-0: Η αστάθεια είναι δεύτερη φύση της πια. Και αυτό έχει περάσει ακόμα και στον Ντε Χέα, έναν τερματοφύλακα που πριν 3-4 χρόνια ήταν ίσως ο καλύτερος στον κόσμο. Από δική του γκάφα στο 50′ ο Σαρ άνοιξε το σκορ, ενώ η νίκη για τη Γουότφορντ κλείδωσε τέσσερα λεπτά μετά. Σκόρερ...

Γουότφορντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-0: Η αστάθεια είναι δεύτερη φύση της πια. Και αυτό έχει περάσει ακόμα και στον Ντε Χέα, έναν τερματοφύλακα που πριν 3-4 χρόνια ήταν ίσως ο καλύτερος στον κόσμο.

Από δική του γκάφα στο 50′ ο Σαρ άνοιξε το σκορ, ενώ η νίκη για τη Γουότφορντ κλείδωσε τέσσερα λεπτά μετά. Σκόρερ με πέναλτι ο Ντίνι, στο οποίο υπέπεσε ο Μπισάκα με άτσαλο μαρκάρισμα.

Στο πρώτο ημίχρονο είχε κάποιες καλές στιγμές η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με πιο μεγάλη αυτή του Λίνγκαρντ στο 34′, αλλά γκολ δεν βρήκε. Τελικά έμεινε άσφαιρη σε όλο το 90λεπτο κόντρα στην τρίτη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της Γουότφορντ, η οποία έπιασε έτσι τη Νόριτς και βρίσκεται στο -6 από τη σωτηρία.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Φόστερ, Μαριάπα, Κάθκαρτ, Φεμένια, Καμπασέλε, Ντεουλοφέου, Ντουκουρέ (69′ Σαλομπά), Χιουζ, Σαρ, Καπού (87′ Σαξές), Ντίνεϊ.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Σο, Γουαν-Μπισάκα, Λίνγκαρντ (64′ Πογκμπά), Τζέιμς (58′ Γκρίνγουντ), ΜακΤόμινεϊ (72′ Μάτα), Ράσφορντ, Μαρσιάλ.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

Σάββατο 21/12

Γουέστ Χαμ – Λίβερπουλ (αναβολή)

Έβερτον – Άρσεναλ 0-0

Μπόρνμουθ – Μπέρνλι 0-1 (89′ Ροντρίγκες)

Άστον Βίλα – Σαουθάμπτον 1-3 (75′ Γκρίλις – 21′, 31′ Ινγκς, 31′ Στέφενς)

Μπράιτον – Σέφιλντ Γιουν. 0-1 (23′ MακΜπέρνι)

Νιούκαστλ – Κρίσταλ Πάλας 1-0 (83′ Αλμιρόν)

Νόριτς – Γουλβς 1-2 (17′ Κάντγουελ – 60′ Σάις, 81′ Χιμένες)

Μάντσεστερ Σίτι – Λέστερ 3-1 (30′ Μαχρέζ, 43′ πέν. Γκιντογάν, 69′ Ζεζούς – 22′ Βάρντι)