ΑΓΓΛΙΑ

Γουότφορντ – Τότεναμ 0-0: Πάλι καλά να λέει…

Η Τότεναμ έμεινε μακριά από τη νίκη για 4ο σερί ματς, καθώς κόλλησε στο 0-0 στην έδρα της Γουότφορντ, με τον Γκατσανίγκα να αποδεικνύεται ήρωας πιάνοντας πέναλτι. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο αγνοεί τη νίκη στην Premier League από τις 26 Δεκεμβρίου , παραμένοντας χωρίς τρίποντο εδώ και τέσσερα σερί παιχνίδια. Αυτή τη φορά, «κόλλησε»...

Η Τότεναμ έμεινε μακριά από τη νίκη για 4ο σερί ματς, καθώς κόλλησε στο 0-0 στην έδρα της Γουότφορντ, με τον Γκατσανίγκα να αποδεικνύεται ήρωας πιάνοντας πέναλτι.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο αγνοεί τη νίκη στην Premier League από τις 26 Δεκεμβρίου , παραμένοντας χωρίς τρίποντο εδώ και τέσσερα σερί παιχνίδια.

Αυτή τη φορά, «κόλλησε» στην έδρα της Γουότφορντ (0-0), ενώ θα πρέπει να αισθάνεται και τυχερή μιας και οι γηπεδούχοι έχασαν και πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο.

Η πρώτη αξιόλογη στιγμή έγινε στο 30′ όταν ο Φόστερ είπε όχι στον Σον, ενώ ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ήταν καθοριστικός και στο 38’ σε μοναδικό τετ α τετ με τον Λούκας Μόουρα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Λίβερπουλ: 1000 μέρες χωρίς ήττα στο Άνφιλντ!

Παράλληλα, η Γουότφορντ απείλησε στο 42’, με τον Ντίνεϊ να παίρνει αμαρκάριστος την κεφαλιά από το πέναλτι αλλά τον Γκατσανίγκα να μπλοκάρει εύκολα.

Μάλιστα, στο 70′ άγγιξε το 1-0 όμως ο Aργεντίνος τερματοφύλακας νίκησε από τα 11 βήματα τον Ντίνι και κράτησε το μηδέν για την ομάδα του.

Τέλος, τα Σπιρούνια είχαν μεγάλη ευκαιρία να αποδράσουν με τη νίκη στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά η προβολή τού Λαμέλα δεν πέρασε την γραμμή του τέρματος για χιλιοστά!

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Φόστερ, Μαριάπα, Μαζίνα, Κάθκαρτ, Ντόουσον, Καπού, Τσαλομπά (79’ Περέιρα), Ντουκουρέ, Ντίνεϊ, Ντεουλοφέου, Σαρ (89’ Πουσέτο)

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γκατσανίγκα, Bερτόνγκεν, Αλντερβάιρελντ, Τανγκανγκά, Οριέ, Μόουρα, Λαμέλα, Άλι (73’ Έρικσεν), Γουίνκς, Λο Σέλσο (79’ Ζέντσον Φερνάντες), Σον