ΑΓΓΛΙΑ

Ήττα με κάτω τα χέρια και κομβική απώλεια η Άστον Βίλα πριν τον Ολυμπιακό! (vid)

Λίγες ημέρες πριν την κρίσιμη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό, η Άστον Βίλα γνώρισε την ήττα 1-0 στην έδρα της Μπράιτον

Ενός κακού μύρια έπονται… Δεν έφτανε στην Άστον Βίλα η εντός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό, το μεσημέρι της Κυριακής (5/5) ήρθε μια ακόμα, αυτή τη φορά από την Μπράιτον.

Στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής της Premier League, οι «Χωριάτες» ηττήθηκαν με 1-0 στο Amex Stadium, χάνοντας την ευκαιρία να εξασφαλίσουν την 4η θέση και την είσοδο στο Champions League της επόμενης περιόδου.

Μάλιστα, το μεγαλύτερο καμπανάκι για την ομάδα του Ουνάι Έμερι είναι το γεγονός πως δεν δημιουργήσε την παραμικρή απειλή, παρακολουθώντας απλά τον ρυθμό των γηπεδούχων.

Έπειτα από σχεδόν 70 λεπτά ενός κακού παιχνιδιού, ο Πασκάλ Γκρος, είδε το γκολ που πέτυχε να ακυρώνεται μέσω VAR για οφσάιντ.

Ακολούθησε γκολ των φιλοξενουμένων που επίσης δεν μέτρησε μέσω VAR και στο 87′ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Έζρι Κόνσα στον Σιμόν Αντινγκρά.

Ο Όλσεν έπιασε την εκτέλεση του Ζοάο Πέδρο, όμως στο ριμπάουντ ο Βραζιλιάνος νίκησε τον Σουηδό κι έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Να σημειωθεί πως στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ρότζερς χτύπησε σε μία ανύποπτη φάση και στη συνέχεια δοκίμασε να τρέξει, χωρίς να τα καταφέρει.

Σύμφωνα με όσα αναφέρουν στο Νησί, ο 21χρονος άσος έχει ενοχλήσεις στον αριστερό δικέφαλο, τη στιγμή που οι Μαρτίνες και Τίλεμανς παραμένουν αμφίβολοι ενόψει της ρεβάνς στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Δείτε ΕΔΩ ta highlights της αναμέτρησης

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ήττα με κάτω τα χέρια και κομβική απώλεια η Άστον Βίλα πριν τον Ολυμπιακό! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.