ΑΓΓΛΙΑ

Κάρντιφ – Λέστερ: Νίκη αφιερωμένη στον ηγέτη τους (vids)

Η Λέστερ νίκησε την Κάρντιφ 1-0 στην Ουαλία, στο πρώτο ματς μετά τον χαμό του Βιχάι Σριβανταναπράμπα

Ο τραγικός θάνατος του ιδιοκτήτη της Λέστερ, Βιχάι Σριβανταναπράμπα, επισκίασε τα πάντα στην Αγγλία και το σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι με τη Κάρντιφ στην Ουαλία, έγινε κάτω από έντονο συγκινησιακά κλίμα.

Οι παίκτες της Λέστερ έφθασαν στη νίκη, με γκολ από τον Γκρέι στο 55’ και αφιέρωσαν το τρίποντο στο αδικοχαμένο ηγέτη τους.

Πριν από την έναρξη της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Βιχάι Σριβανταναπράμπα, ενώ συγκινητικές στιγμές εκτυλίχθηκαν και στο τέλος.

Η Νιούκαστλ χρειάστηκε να φθάσει στην 11η αγωνιστική για να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη. Ο Αγιόζε Πέρεθ με κεφαλιά στο 65’ σημείωσε το γκολ – τρίποντο με αντίπαλο τη Γουότφορντ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ». Μια νίκη που έβγαλε τους γηπεδούχους από τη ζώνη υποβιβασμού.

Χορταστικό ήταν το παιχνίδι στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου, με τη Γουέστ Χαμ να νικά την Μπέρνλι με 4-2, και να παίρνει βαθιά βαθμολογική ανάσα. Η Γουέστ Χαμ εξασφάλισε το τρίποντο στα τελευταία λεπτά, με γκολ των Φελίπε Άντερσον (84’) και Τσιτσαρίτο (90’).

Τέλος, η Έβερτον επικράτησε εντός έδρας της Μπράιτον με 3-1 και έφθασε στις πέντε νίκες.

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής

Σάββατο (3/11)

Μπόρνμουθ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 1-2 (11’ Γουίλσον – 35’ Μαρσιάλ, 92’ Ράσφορντ)

Κάρντιφ – Λέστερ 0-1  (55′ Γκρέι)

Έβερτον – Μπράιτον 3-1 (26′, 77′ Ριτσάρλισον, 50′ Κόουλμαν – 33′ Ντανκ)

Νιούκαστλ – Γουότφορντ 1-0  (65′ Αγιόζε Πέρεζ)

Γουέστ Χαμ – Μπέρνλι 4-2  (10′ Αρναούτοβιτς, 68′, 84′ Άντερσον, 90’+2′ Τσιτσαρίτο – 45′ Γκούντμουντσον, 77′ Γουντ)

20 Χάντερσφιλντ 10 3 4 21

Λέστερ: Μπλουζάκια στη μνήμη του ιδιοκτήτη! (vid)

Μπόρνμουθ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: «Διπλό» με Ράσφορντ (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κάρντιφ – Λέστερ: Νίκη αφιερωμένη στον ηγέτη τους (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.