ΑΓΓΛΙΑ

Κρίσταλ Πάλας: Τους «χόρεψε» όλους στο 90′ και πλάσαρε τον Ρομπέρτο (vid)

Τρομερό γκολ από τον Τζόρνταν Αγιού...

Τη νίκη με 2-1 πήρε η Κρίσταλ Πάλας στο ματς με τη Γουέστ Χαμ, σκοράροντας στο 90ο λεπτό στην αγωνιστική της Boxing Day της Premier League!

Ο Τζόρνταν Αγιού «χόρεψε» όλη την άμυνα της Γουέστ Χαμ και όταν βρέθηκε απέναντι στον Ρομπέρτο έκανε τη «λόμπα» και σημείωσε το γκολ της νίκης.

Μία τρομερή κίνηση από τον ποδοσφαιριστή της Κρίσταλ Πάλας, η οποία ήθελε και αρκετό θάρρος για να το δοκιμάσει αυτό στο 90ό λεπτό της αναμέτρησης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Premier League: Με… αύρα Αντσελότι! (vid)

Πήρε την μπάλα από τα δεξιά και πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του.

Έκανε και τη γνωστή ντρίμπλα με «πιρουέτα»!

Και βρέθηκε απέναντι στον πρώην τερματοφύλακα του Ολυμπιακού, Ρομπέρτο, τον οποίο και πλάσαρε για το τελικό 2-1 του αγώνα.

Δείτε το υπέροχο γκολ που σημείωσε ο Τζόρνταν Αγιού…