ΑΓΓΛΙΑ

Λέστερ – Άστον Βίλα 4-0: Ξέσπασμα με Μπαρνς και Βάρντι (vid)

Λέστερ – Άστον Βίλα 4-0: Τέσσερις αγωνιστικές χωρίς νίκη ήττα πολλές. Δεν είχε ξανασυμβεί αυτό επί Μπρένταν Ρότζερς. Τελικά η ομάδα του ξέσπασε το βράδυ της Δευτέρας (9/3). Για ένα ημίχρονο η Λέστερ θύμιζε την ντεφορμέ ομάδα που βλέπουμε τον τελευταίο καιρό. Χωρίς τον Βάρντι μπροστά δεν μπορούσε να απειλήσει. Ωστόσο, ένα δώρο της αφελούς...

Λέστερ – Άστον Βίλα 4-0: Τέσσερις αγωνιστικές χωρίς νίκη ήττα πολλές. Δεν είχε ξανασυμβεί αυτό επί Μπρένταν Ρότζερς. Τελικά η ομάδα του ξέσπασε το βράδυ της Δευτέρας (9/3).

Για ένα ημίχρονο η Λέστερ θύμιζε την ντεφορμέ ομάδα που βλέπουμε τον τελευταίο καιρό. Χωρίς τον Βάρντι μπροστά δεν μπορούσε να απειλήσει. Ωστόσο, ένα δώρο της αφελούς αμυντικά φέτος Άστον Βίλα ήταν αρκετό. Στο 40′ ο Ρέινα έκανε την… έξοδο του Μεσολογγίου και ο Μπαρνς άνοιξε το σκορ σε κενή εστία.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε και ο Βάρντι και όλα ρόλαραν για τους γηπεδούχους. Από δικό του πέναλτι έγινε στο 63′ το 2-0, ενώ ο ίδιος μετά από 16 λεπτά έβαλε και τρίτο γκολ. Και πάνω που πήγε να επισκιάσει τον Μπαρνς, εκείνος με ωραίο τελείωμα στην κίνηση στο 85′ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα. Για την ιστορία ήταν και ο παίκτης που κέρδισε το πέναλτι, αφού από δική του σέντρα έγινε το χέρι του Μινγς.

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Περέιρα, Έβανς, Σογιουντσού, Τζάστιν, Εντιντί (83′ Μεντί), Πρατ (76′ Τίλεμανς), Μάντισον, Ολμπράιτον, Μπαρνς, Ιχεανάτσο (59′ Βάρντι).

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Ρέινα, Γκιλμπέρτ, Ένχελς, Μινγκς, Τάργκετ, Νακάμπα, Ντάγκλας Λουίζ, Χούριχεϊν (67′ Ντέιβις), Ελ Μοχαμαντί (63′ Ελ Γκάζι), Γκρίλις, Σαματά.