ΑΓΓΛΙΑ

Λέστερ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-1: Εκμεταλλεύτηκε τα λάθη και προκρίθηκε

Η Λέστερ ήταν η μεγάλη νικήτρια του αγώνα κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, για τα προημιτελικά του FA Cup στην Αγγλία.

Η Λέστερ επικράτησε της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του FA Cup στην Αγγλία.

Ο Ιχεανάτσο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 24ο λεπτό της συνάντησης. Σε μια ανύποπτη φάση ο Φρεντ γύρισε λανθασμένα την μπάλα πίσω, με τον φορ της Λέστερ να εκμεταλλεύεται το λάθος και να ανοίγει το σκορ.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» απάντησαν με τον Γκρίνγουντ στο 38ο λεπτό της συνάντησης. Ο Πογμπά έκανε τη συρτή σέντρα, ο Βαν Ντε Μπεκ άφησε έξυπνα την μπάλα και ο επιθετικός της Μάντσεστερ ισοφάρισε σε 1-1.

Οι «αλεπούδες» πήραν και πάλι το προβάδισμα στο δεύτερο μέρος. Ο Τίλεμανς με ατομική προσπάθεια και δυνατό σουτ σημείωσε το 2-1 στο 52ο λεπτό.

Η Λέστερ συνέχισε να πιέζει. Το 3-1 ήρθε και πάλι από τον Ιχεανάτσο στο 78ο λεπτό με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση φάουλ.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λέστερ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-1: Εκμεταλλεύτηκε τα λάθη και προκρίθηκε», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.