ΑΓΓΛΙΑ

Λέστερ – Τσέλσι 2-2: Γκολ, θέαμα και μοιρασιά (vid)

Με ιδανικό τρόπο ξεκίνησε η 25η αγωνιστική της Premier League, καθώς Λέστερ και Τσέλσι έμειναν στο 2-2 και μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας.

Λέστερ και Τσέλσι μοίρασαν γκολ και θέαμα στο πρώτο παιχνίδι για την 25η αγωνιστική της Premier League.

Οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία και αμφότερες πέτυχαν από δύο γκολ (2-2). Έτσι, η Λέστερ παρέμεινε 3η στους 49 πόντους, ενώ αρκετά πιό πίσω στους 41 βαθμούς η Τσέλσι.

Έπειτα από το πρώτο ισορροπημένο ημίχρονο, οι Λονδρέζοι μπήκαν δυνατά και στο 46ο λεπτό μετά από κόρνερ του Μάουντ,  Ρίντιγκερ έκανε το 0-1 με κεφαλιά. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα με τον Μπαρνς να σουτάρει με το δεξί στο 54′ και  μετά από κόντρα η μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της Τσέλσι για το 1-1.

Μάλιστα, η κατάσταση ανατράπηκε πλήρως 10 λεπτά αργότερα όταν ο Τσίλγουελ με πλασέ από κοντά έκανε το 2-1, πριν ωστόσο ο Ρούντιγκερ και πάλι με κεφαλιά γράψει το τελικό 2-2.

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Έβανς, Περέιρα, Τίλεμανς (80’ Ιεανάτσο), Τσίλγουελ, Σογιουντσού, Μπαρνς, Τσαντούρι, Μάντισον, Αγιόθε, Βάρντι (80’ Πράε).

ΤΣΕΛΣΙ: Καμπαγιέρο, Αθπιλικουέτα, Κρίστενσεν, Ρίντιγκερ, Τζέιμς, Καντέ, Ζορζίνιο (73’ Γουίλιαν), Μάουντ, Πέδρο (73’ Κόβασιτς), Έιμπραχαμ (83’ Μπάρκλεϊ), Χάντσον Οντόι.

To πρόγραμμα της 25ης αγωνιστικής

Σάββατο (1/2)

Λέστερ – Τσέλσι 2-2 (54′ Μπαρνς, 64′ Τσίλγουελ – 46′, 71′ Ρούντιγκερ)

20 Νόριτς 24 17 24 47

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λέστερ – Τσέλσι 2-2: Γκολ, θέαμα και μοιρασιά (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.