ΑΓΓΛΙΑ

Λίβερπουλ – Νόριτς 4-1: Τέσσερα από ημίχρονο (vid)

Μέσα σε ένα ημίχρονο τελείωσε η Λίβερπουλ το ματς...

Λίβερπουλ – Νόριτς 4-1: Με το… καλημέρα η Λίβερπουλ έδειξε τα δόντια στο πρωτάθλημα της Premier League, νικώντας με 4-1 Νόριτς! Εντυπωσιακή ήταν η Λίβερπουλ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Κατάφερε να τελειώσει το ματς μέσα σε ένα ημίχρονο. Σημειώνοντας και τα τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης! Αντιθέτως, η Νόριτς δεν μπόρεσε να ακολουθήσει τον ρυθμό της. Το μόνο που κατάφερε να κάνει ήταν να διαμορφώσει το τελικό 4-1 στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα.

Μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης η Λίβερπουλ μπόρεσε να προηγηθεί στον αγώνα. Σε επίθεση του Οριγκί ο οποίος γύρισε την μπάλα στην περιοχή, ο Χάνλεϊ στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του!

Το γκολ αυτό έβγαλε το όποιο από τους παίκτες της Λίβερπουλ το όποιο άγχος της πρεμιέρας είχαν. Έτσι στο 19′ ήρθε και το 2-0 με σκόρερ τον σταρ της ομάδας, Σαλάχ. Το 3-0 δεν άργησε να έρθει και 9 λεπτά μετά ήρθε για τους γηπεδούχους. Συγκεκριμένα στο 28′ ο Σαλάχ «γέμισε» από εκτέλεση κόρνερ και ο Φαν Ντάικ με κεφαλιά χρίστηκε σκόρερ στον αγώνα.

Η Λίβερπουλ συνέχισε να έχει όρεξη στο ματς και στο 42′ «έγραψε» και το 4-0. Με σκόρερ αυτή την φορά τον Οριγκί με το κεφάλι, μετά από σέντρα του Άρνολντ.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με δοκάρι για τους γηπεδούχους. Στο 48′ ο Χέντερσον πλάσαρε και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι μετά την παρέμβαση του Κρουλ. Στη συνέχεια η Νόριτς αντέδρασε και στο 62′ είχε δοκάρι ο Λάιντερ, ενώ δύο λεπτά μετά έγινε το 4-1 με τον Πούκι. Σκορ το οποίο ήταν και το τελικό στο ματς.

Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Αλισον (39′ Αντριάν), Αλεξάντερ-Αρνολντ, Ρόμπερτσον, Φαν Ντάικ, Γκόμες, Χέντερσον, Βαϊνάλντουμ, Φαμπίνιο, Σαλάχ, Φιρμίνο (86′ Μίλνερ), Οριγκί (74′ Μανέ).

Νόριτς (Ντανιέλ Φάρκε): Κρουλ, Ααρονς, Γκόντφρεϊ, Χάνλεϊ, Λιούις, ΜακΛίν, Τράιμπουλ (70′ Ερνάντες), Στίπερμαν (58′ Λάιτνερ), Κάντγουελ, Μπουεντία, Πούκι (83′ Ντρμιτς).

20 Νόριτς 1 0 0 1 1 4

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λίβερπουλ – Νόριτς 4-1: Τέσσερα από ημίχρονο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.