ΑΓΓΛΙΑ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπόρνμουθ 5-2: Έκανε «πάρτι» και βλέπει Champions League (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε επιβλητική νίκη κόντρα στη Μπόρνμουθ με 5-2 και ανέβηκε στην 4η θέση της Premier League. Σημαντική νίκη ενόψει της συνέχειας πέτυχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που συνεχίζει φουριόζα μετά τη διακοπή λόγω κορονοϊού. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με τον Στάνισλας, ωστόσο η «κόκκινη» απάντηση ήταν γρήγορη. Συγκεκριμένα, στο 29′ ο...

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε επιβλητική νίκη κόντρα στη Μπόρνμουθ με 5-2 και ανέβηκε στην 4η θέση της Premier League.

Σημαντική νίκη ενόψει της συνέχειας πέτυχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που συνεχίζει φουριόζα μετά τη διακοπή λόγω κορονοϊού.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με τον Στάνισλας, ωστόσο η «κόκκινη» απάντηση ήταν γρήγορη. Συγκεκριμένα, στο 29′ ο Γκρίνγουντ με οβίδα έκανε το 1-1, ενώ έξι λεπτά μετά ο Ράσφορντ έκανε το 2-1 ανατρέποντας το σκορ. Γερές βάσεις για τη νίκη έβαλε ο Μαρσιάλ στο 45+2′ κλείνοντας ιδανικά το ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 3-1.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και στο δεύτερο μέρος, με Μπόρνμουθ να μειώνει σε 3-2, αλλά τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να έχει την απάντηση. Ο Γκρίνγουντ στο 54′ και ο
Φερνάντες στο 59′ ήταν αυτοί που διαμόρφωσαν το τελικό 5-2.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπόρνμουθ 5-2: Έκανε «πάρτι» και βλέπει Champions League (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.