ΑΓΓΛΙΑ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μπράιτον 2-0: «Ανάσα» με Ρονάλντο! (vid)

Μετά από τις ισοπαλίες με Σαουθάμπτον και Μπέρνλι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα στην Premier League.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έδωσε βαθιά βαθμολογική «ανάσα» στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που είχε «ξεπέσει» στην 6η θέση της Premier League, νιώθοντας τις Άρσεναλ. Γουλβς και Τότεναμ να την απειλούν με αποκλεισμό από όλα τα Κύπελλα Ευρώπης.

Τελικά στο εξ αναβολής παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής ο Κριστιάνο Ρονάλντο έδωσε τη λύση καθώς με γκολ που σημείωσε στο 51ο λεπτό η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 2-0 της Μπράιτον.

Μετά από έξι στείρα ματς ο Πορτογάλος σταρ της Γιουνάιτεντ επέστρεψε στο σκοράρισμα με ένα πολύ ωραίο σουτ.

Το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπρούνο Φερνάντες.

Στους 43 βαθμούς και την 4η θέση (σε 25 ματς) πλέον οι «κόκκινοι διάβολοι» (σε ), στην 9η και στους 33 βαθμούς παρέμεινε η Μπράιτον μετά την 5η ήττα της σε 24 ματς.