ΑΓΓΛΙΑ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Έχει… θέμα στα πέναλτι (vid)

Δεύτερο συνεχόμενο ματς στο οποίο δεν μπορεί να σκοράρει από την άσπρη βούλα...

Καθόλου καλά δεν έχει ξεκινήσει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο πρωτάθλημα της Premier League στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Η Μάντσετσερ στην πρώτη αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλη με τη Γουλβς εκτός έδρας.

Και στη δεύτερη αγωνιστική ηττήθηκε στο γήπεδό της από την Κρίσταλ Πάλας.

Όμως και στα δύο ματς έχει ένα αρνητικό σερί, πέρα από τα όχι νικηφόρα αποτελέσματα.

Τόσο με τη Γουλβς όσο και με την Κρίσταλ Πάλας οι «κόκκινοι διάβολοι» κέρδισαν πέναλτι τα οποία δεν αξιοποίησαν. Στον αγώνα με τη Γουλβς ο Πογκμπά ήταν αυτός ο οποίος δεν μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Άστον Βίλα – Έβερτον 2-0: Νίκη μετά από… 1.294 ημέρες! (vid)

Στο δεύτερο ματς με την Κρίσταλ Πάλας, το πέναλτι το έκανε ο πρώην μέσος του Ολυμπιακού, Λούκα Μιλιβόγεβιτς. Ανέλαβε να το εκτελέσει ο Ράσφορντ και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Έτσι η Μάντσεστερ δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει στο 70ό λεπτό της αναμέτρησης. Το έκανε στη συνέχεια, αλλά τελικά ηττήθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 1-2 στις καθυστερήσεις!

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Huge!⁣ ⁣ #CPFC #PremierLeague #PL #MUNCRY

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Crystal Palace Football Club (@cpfc) στις

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Έχει… θέμα στα πέναλτι (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.