ΑΓΓΛΙΑ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Γουλβς 1-0: Γλίτωσε το «στραβοπάτημα» στις καθυστερήσεις

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε τελικά να βρει τον δρόμο προς τη νίκη κόντρα στην Γουλβς, σκοράροντας στις καθυστερήσεις. Με τέρμα του Ράσφορντ στο 93ο λεπτό η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε εντός έδρας της Γουλβς με 1-0. Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν κάπως…νωχελικοί στο πρώτο μέρος, χωρίς να καταφέρει να πιέσει ουσιαστικά τους «λύκους». ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Premier League: «Ανάσα»...

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε τελικά να βρει τον δρόμο προς τη νίκη κόντρα στην Γουλβς, σκοράροντας στις καθυστερήσεις.

Με τέρμα του Ράσφορντ στο 93ο λεπτό η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε εντός έδρας της Γουλβς με 1-0.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν κάπως…νωχελικοί στο πρώτο μέρος, χωρίς να καταφέρει να πιέσει ουσιαστικά τους «λύκους».

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Premier League: «Ανάσα» για την Άρσεναλ, πεντάρα η Λιντς

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «κόκκινοι διάβολοι» ανέβασαν την απόδοσή τους και έσπασαν την σφιχτή άμυνα των φιλοξενούμενων, με γκολ στις καθυστερήσεις.

Ο Ράσφορντ με ατομική ενέργεια και με την βοήθεια της τύχης κατάφερε να σκοράρει και να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του, με 1-0.

Η 16η αγωνιστική της Premier League:

Κρίσταλ Πάλας-Λέστερ 1-1 (58΄ Ζαχά – 83΄ Μπαρνς)

Τσέλσι-Άστον Βίλα 1-1 (34΄ Ζιρού – 50΄ Ελ-Γκαζί)

Έβερτον-Μάντσεστερ Σίτι Αναβλήθηκε

Μπράιτον-Άρσεναλ 0-1 (66΄ Λακαζέτ)

Μπέρνλι-Σέφιλντ Γιουν. 1-0 (32΄ Μι)

Σαουθάμπτον-Γουέστ Χαμ 0-0

Γουέστ Μπρομ-Λιντς 0-5 (9΄ αυτ. Σόιερς, 31΄ Αλιόσκι, 36΄ Χάρισον, 40΄ Ροντρίγκο, 72΄ Ραφίνια)

Μάντσεστερ Γ.-Γουλβς 1-0 (93′ Ράσφορντ)