ΑΓΓΛΙΑ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νιούκαστλ 3-1: Ξανά δεύτερη

Χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον ολοκληρώθηκε το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νιούκαστλ και αυτό γιατί οι «κόκκινοι διάβολοι» πήραν σχετικά εύκολα τη νίκη με 3-1. Για ένα ημίχρονο Η διαφορά των δύο ομάδων είναι δεδομένα μεγάλη και αυτό αποτυπώθηκε και στον αγωνιστικό χώρο. Για ένα ημίχρονο μόνο δυσκολεύτηκε κάπως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στη Νιούκαστλ. Στο 30′ ο...

Χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον ολοκληρώθηκε το Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νιούκαστλ και αυτό γιατί οι «κόκκινοι διάβολοι» πήραν σχετικά εύκολα τη νίκη με 3-1.

Για ένα ημίχρονο Η διαφορά των δύο ομάδων είναι δεδομένα μεγάλη και αυτό αποτυπώθηκε και στον αγωνιστικό χώρο. Για ένα ημίχρονο μόνο δυσκολεύτηκε κάπως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέναντι στη Νιούκαστλ. Στο 30′ ο Ράσφορντ άνοιξε το σκορ και έξι λεπτά μετά με σουτ στην κίνηση ο Σεν Μαξιμέν ισοφάρισε.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, οι φιλοξενούμενοι ήταν εντελώς ακίνδυνοι. Θέλησαν να κλειστούν μήπως και πάρουν τον βαθμό και δεν τα κατάφεραν. Στο 57′ ο Τζέιμς με σουτ στην κλειστή γωνία του Ντάρλοου από κοντά έκανε το 2-1 και το 3-1 έγινε με πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες. Το είχε κερδίσει ο Ράσφορντ. Κάπως έτσι η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έπιασε ξανά στη δεύτερη θέση τη Λέστερ έχοντας και καλύτερο συντελεστή τερμάτων. Από την άλλη η Νιούκαστλ βρίσκεται στο -3 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Σο, Γουάν-Μπισάκα, Φρεντ, Μάτις, Μπρούνο Φερνάντες, Τζέιμς (88′ Μάτα), Ράσφορντ (88′ Σόρταϊρ), Μαρσιάλ (70′ Γκρίνγουντ).

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντάρλοου, Λασέλς, Κλαρκ, Λιούις, Κραφτ, Χέιντεν, Γουίλοκ, Σέλβεϊ, Αλμιρόν (79′ Γκέιλ), Ζοέλιντον (55′ Φρέιζερ), Σεν-Μαξιμέν (77’Μέρφι).

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής

Παρασκευή 19/2

Γουλβς – Λιντς 1-0 (64’ αυτ. Μελιέ)

Σάββατο 20/2

Σαουθάμπτον – Τσέλσι 1-1 (33′ Μιναμίνο – 54′ πεν. Μάουντ)

Μπέρνλι – Γουέστ Μπρομ 0-0

Λίβερπουλ – Έβερτον 0-2 (3′ Ριτσάρλισον, 83′ Σίγκουρντσον)

Φούλαμ – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 1-0 (61′ Λούκμαν)

Κυριακή 21/2

Γουέστ Χαμ – Τότεναμ 2-1 (5’ Αντόνιο, 45+2 Λίνγκαρντ-64’ Μόουρα)

Άστον Βίλα – Λέστερ 1-2 (48′ Τραορέ – 19′ Μάντισον, 23′ Μπαρνς)

Άρσεναλ – Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (2′ Στέρλινγκ)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Νιούκαστλ 3-1 (30′ Ράσφορντ, 57′ Τζέιμς, 75′ πέν. Μπρούνο Φερνάντες – 36′ Σεν Μαξιμέν)