Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σαουθάμπντον 2-2: Τη σόκαρε στο 96′! (vid)

Εκτός 4άδας Champions League η Γιουνάιτεντ...

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σαουθάμπντον 2-2: Την… πάτησε για τα καλά η Γιουνάιτεντ στο γήπεδό της!

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Σαουθάμπντον 2-2: Υποδέχτηκε τη Σαουθάμπντον για την 35η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Premier League, αλλά έχασε βαθμούς!

Σ’ ένα ματς που φαινόταν να το ελέγχει, μετά την ανατροπή που έκανε στο πρώτο ημίχρονο.

Έτσι μετά την ισοπαλία της με σκορ 2-2, η Γιουνάιτεντ βρέθηκε και πάλι εκτός θέσεων του Champions League, αφού είναι στην 5η θέση.

Στο 12′ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Άρμστρονγκ, αλλά αμέσως η Γιουνάιτεντ έφερε τα πράγματα στα μέτρα της.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Αζάρ: Η νέα αμαξάρα του αξίας 550.000 ευρώ (pics, vid)

Μόλις στο 20′ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ράσφορντ και τρία λεπτά μετά ο Μαρσιάλ «έγραψε» το 2-1!

Φαινόταν να το ελέγχει το παιχνίδι, αλλά στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων η Σαουθάμπντον της έκανε τη ζημιά, αφού δεν είχε τελειώσει την υπόθεση νίκη.

Ασίστ του Μπεντνάρεκ και γκολ από τον Ομπαφέμι στο 90+6′ για το τελικό 2-2!

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ): Ντε Χέα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Σο (74′ Γουίλιαμς), Γουάν-Μπισάκα, Μάτιτς, Πογκμπά (63′ Φρεντ), Μπρούνο Φερνάντες (84′ ΜακΤόμινεϊ), Γκρίνγουντ (84′ Τζέιμς), Ράσφορντ, Μαρσιάλ.

Σαουθάμπτον (Ραλφ Χάζενχιτλ): ΜακΚάρθι, Μπερτράντ, Στέφενς, Μπέντναρεκ, Γουόκερ-Πίτερς, Ρομέου (87′ Ομπαφέμι), Αρμστρονγκ, Ρέντμοντ, Γουόρντ-Πρόουζ, Ανταμς (64′ Λονγκ), Ινγκς.

35η αγωνιστική

Σάββατο (11/7)

Γουότφορντ – Νιούκαστλ 2-1 (52′ πεν., 82′ πεν. Ντίνι – 23′ Γκέιλ)

Νόριτς – Γουέστ Χαμ 0-4 (11′, 45’+1′, 54′ 74′ Αντόνιο)

Λίβερπουλ – Μπέρνλι 1-1 (34′ Ρόμπερτον-69′ Ροντρίγκεζ)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Τσέλσι 3-0 (18′, 77′ ΜακΓκόλντρικ, 33′ ΜακΜπάρνι)

Μπράιτον – Μάντσεστερ Σίτι 0-5 (21′, 53′, 81′ Στέρλινγκ, 44′ Γκάμπριελ Ζέσους, 56′ Μπερνάρντο Σίλβα)