ΑΓΓΛΙΑ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τσέλσι 0-0: Αυτό που δεν ήθελαν… (vid)

Κακό ματς από τις δύο ομάδες...

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τσέλσι 0-0: Δεν είδαμε καλό παιχνίδι από τις δύο ομάδες για την Premier League.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τσέλσι 0-0: Τόσο η Μάντσεστερ όσο και η Τσέλσι δεν μπόρεσαν να πιάσουν καλά στάνταρ απόδοσης και έμεινε το 0-0.

Θα μπορούσε να πει κανείς πως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι είχαν κάποιες καλύτερες ευκαιρίες για γκολ, αλλά μέχρι εκεί. Το ματς δεν ήταν αυτό που ίσως να περίμενε κανείς, όσον αφορά την ποιότητά του.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Φούλαμ – Κρίσταλ Πάλας 1-2: Στην πεντάδα (vids)

Ο Μεντί ήταν από τους πρωταγωνιστές της Τσέλσι, ο οποίος όποτε χρειάστηκε ήταν εκεί για τους φιλοξενούμενους. Είπε «όχι» στο 35′ στον Ράσφορντ, όπως και στο 40′ στον Μάτα, ενώ λίγο άουτ πέρασε η ευκαιρία του Καβάνι στο 59′, ο οποίος μόλις είχε πει στο ματς!

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ράσφορντ είχε καλή στιγμή, όταν έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή. Παρά το γεγονός ότι είχε πολλά κορμιά μπροστά του ο Μεντί, πετάχτηκε στη γωνία του και έβγαλε την μπάλα κόρνερ.

Έτσι έμεινε το 0-0 στο ματς, με τις δύο ομάδες να παίρνουν από έναν βαθμό και να παραμένουν χαμηλά στον πίνακα, ιδιαίτερα η Μάντσεστερ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Σο, Μαγκουάιρ, Λίντελοφ, Γουάν-Μπιζάκα, ΜακΤόμινεϊ, Φρεντ, Τζέιμς, Φερνάντες, Μάτα, Ράσφορντ.

Τσέλσι: Μεντί, Ζουμά, Σίλβα, Αθπιλικουέτα, Τζέιμς, Ζορζίνιο, Καντέ, Τσίλγουελ, Χάβερτς, Πούλισιτς, Βέρνερ.