ΑΓΓΛΙΑ

Μάντσεστερ Σίτι – Μπράιτον 1-0: Η νίκη μετράει (vid)

Με γκολ του Φιλ Φόντεν στο 44ο λεπτό, η Μάντσεστερ Σίτι έκαμψε την αντίσταση της Μπράιτον (1-0 το σκορ).

Οι γηπεδούχοι έκαναν τα απολύτως απαραίτητα για να πάρουν τη νίκη που τους φέρνει στο -4 από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Στην εκπνοή ο Ραχίμ Στέρλινγκ έχασε πέναλτι, όμως οι τρεις βαθμοί ήρθαν και αυτό είναι που μετράει.

Βέβαια, η Μάντσεστερ Σίτι έχει ένα ματς λιγότερο, επομένως είναι ισχυρή συνδιεκδικήτρια της κορυφής.

Να σημειωθεί ότι σε 16 αναμετρήσεις έχει δεχθεί μόλις 13 γκολ και εξακολουθεί να διαθέτει την καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής

Τρίτη (12/1)

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Νιούκαστλ 1-0 (73′ πέν. Σαρπ)

Γουλβς-Έβερτον 1-2 (14′ Νέβες – 6′ Ιουόμπι, 77′ Κιν)

Τετάρτη (13/1)

Μάντσεστερ Σίτι-Μπράιτον 1-0 (44′ Φόντεν)

20 Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 18 5 9 29

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μάντσεστερ Σίτι – Μπράιτον 1-0: Η νίκη μετράει (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.