ΑΓΓΛΙΑ

Με πέναλτι στο 87′ η Μπόρνμουθ

H oμάδα του Έντι Χάουι επικράτησε 2-1 της Κρίσταλ Πάλας

Με πέναλτι του Στάνισλας στο 87ο λεπτό, η Μπόρνμουθ επικράτησε 2-1 της Κρίσταλ Πάλας, στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Premier League.

Oι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 5ο λεπτό με τρομερό σουτ του Μπρουκς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 55′ με τον Φαν Άανχολτ.

ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ: Μπέγκοβιτς, Φράνσις, Σ. Κουκ, Ακέ, Σμιθ, Μπρουκς (58’ Γκόσλινγκ), Λέρμα, Λ. Κουκ, Φρέιζερ, Κινγκ (84’ Στάνισλας), Γουίλσον.

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ: Χένεσεϊ, Γουάν Μπισάκα, Τόμκινς, Σακό, Φαν Άανχολτ, Μάγερ (84’ Κουγιατέ), Μιλιβόγεβιτς, ΜακΆρθουρ (77’ Σλουπ), Τάουνσεντ, Αγιού (82’ Σέρλοτ), Ζαχά.

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Γουέστ Χαμ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-1 (5′ Φελίπε Άντερσον, 43′ Γιαρμολένκο, 84′ Αρναούτοβιτς – 71′ Ράσφορντ)

Μάντσεστερ Σίτι – Μπράιτον 2-0 (29′ Στέρλινγκ, 65′ Αγουέρο)

Άρσεναλ – Γουότφορντ 2-0 (80′ αυτ. Κάρτκαρτ, 83′ Εζίλ)

Χάντερσφιλντ – Τότεναμ 0-2 (26′, 34′ Κέιν)

Έβερτον – Φούλαμ 3-0 (57′, 89′ Σίγκουρτσον, 66′ Τοσούν)

Νιούκαστλ – Λέστερ 0-2 (30′ Βάρντι, 73′ Μαγκουάιρ)

Γουλβς – Σαουθάμπτον 2-0 (79′ Καβαλέιρο, 87′ Κάστρο)

Τσέλσι – Λίβερπουλ 1-1 (25′ Αζάρ – 89′ Στάριτζ)

Κυριακή (30/9)

Κάρντιφ – Μπέρνλι 1-2 (60′ Μέρφι – 51′ Γκούντμουντσον, 70′ Βοκς)

Δευτέρα (1/10)

Μπόρνμουθ – Κρίσταλ Πάλας 2-1 (5′ Μπρουκς, 87′ πέν. Στάνισλας – 55′ Φαν Άανχολτ)