ΑΓΓΛΙΑ

Νιουκάστλ – Μάντσεστερ Σίτι 3-4: Ανατροπές, γκολάρες, ματσάρα! (vids)

Η Μάντσεστερ Σίτι ήταν η τελική νικήτρια στην… ματσάρα κόντρα στην Νιουκάστλ, επικρατώντας με τελικό σκορ 3-4. Ένα συγκλονιστικό ματς έγινε ανάμεσα στη Νιουκάστλ και τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία τα είχε όλα. Και πως να είναι αλλιώς, αφού είχε… τρεις ανατροπές στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους τελικά να παίρνουν τη νίκη με 3-4 στο...

Η Μάντσεστερ Σίτι ήταν η τελική νικήτρια στην… ματσάρα κόντρα στην Νιουκάστλ, επικρατώντας με τελικό σκορ 3-4.

Ένα συγκλονιστικό ματς έγινε ανάμεσα στη Νιουκάστλ και τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία τα είχε όλα. Και πως να είναι αλλιώς, αφού είχε… τρεις ανατροπές στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους τελικά να παίρνουν τη νίκη με 3-4 στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι «πολίτες» είχαν ως απόλυτο πρωταγωνιστή τον Φεράν Τόρρες, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ βάζοντας μάλιστα τρομερή γκολάρα για το 1-2.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ της αναμέτρησης στο 25ο λεπτό με τον Κραφτ. Στο 39′ ήταν η απάντηση από τον Κανσέλο που έφερε το ματς στα ίσια, για να βάλει την ομάδα του σε θέση οδηγού τρία λεπτά αργότερα ο Τόρρες.

Ωστόσο, η απάντηση από την άλλη πλευρά ήρθε λίγο αργότερα, με τον Ζοελιντον να κάνει το 2-2 στο 45+6′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στον ίδιο ρυθμό συνέχισαν οι δύο ομάδες και στο δεύτερο μέρος, το οποίο ήταν… καρμπόν του πρώτου. Η Νιουκάστλ σκόραρε πρώτη με τον Γουίλοκ να ευστοχεί από την άσπρη βούλα κάνοντας το 3-2, όμως ο 21χρονος Ισπανός της ομάδας του Πεπ Γκουαρδιόλα ανέλαβε και πάλι δράση. Ισοφάρισε στο 64′ και δύο λεπτά αργότερα… χτύπησε και πάλι, κάνοντας το 3-4 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Ντουμπράβκα, Ρίτσι, Ντάμετ, Φερνάντες, Κραφτ, Μέρφι, Αλμιρόν, Σέλβεϊ, Γουίλοκ, Ζοέλιντον, Σεντ-Μαξιμέν

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ: Κάρσον, Γουόκερ, Γκαρσία, Άκε, Κανσέλο, Σίλβα, Ρόδρι, Γκιουντογκάν, Τόρες, Ζεσούς, Στέρλινγκ

Premier League βαθμολογία

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Νιουκάστλ – Μάντσεστερ Σίτι 3-4: Ανατροπές, γκολάρες, ματσάρα! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.