ΑΓΓΛΙΑ

Νιούκαστλ – Σίτι 2-2: Την «πλήγωσε» ο πρώην της Λίβερπουλ

Ο πρώην παίκτης της Λίβερπουλ, Τζόντζο Σέλβι, έκοψε βαθμούς από τη Μάντσεστερ Σίτι...

Νιούκαστλ – Σίτι 2-2: Την ευκαιρία να πάει στο +11 έχει η Λίβερπουλ, μετά το στραβοπάτημα της Μάντσεστερ Σίτι με τη Νιούκαστλ.

Μία ευκαιρία την οποία έδωσε στη Λίβερπουλ ένας πρώην ποδοσφαιριστής της.

Ο λόγος για τον Τζόντζο Σέλβι, ο οποίος ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο ματς της Νιούκαστλ με τη Μάντσεστερ Σίτι στο 88′!

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Γκάρι Νέβιλ: «Άγρια» επίθεση στον Σωκράτη Παπασταθοπουλο!

Στο 22′ ο Στέρλινγκ άνοιξε το σκορ για τη Σίτι με πλασέ μέσα από την περιοχή, με τον ίδιο τρόπο τρία λεπτά μετά ισοφάρισε σε 1-1 ο Βίλεμς. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 82′ ο Ντε Μπρούιν με ένα σουτ… οβίδα έξω από την περιοχή έδωσε και πάλι το προβάδισμα στη Σίτι. Κάνοντας το 1-2 στο ματς.

Ξανά όμως η απάντηση της Νιούκαστλ ήταν άμεση.

Στο 88′ ο Σέλβι έκανε το σουτ στην κίνηση έξω από τη μεγάλη περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το τελικό 2-2!

Νιουκάστλ (Μπρους): Ντουμπράβκα, Μανκίγιο, Φερνάντεζ, Κλαρκ, Ντάμετ, Βίλεμς, Άλμιρον, Χέιντεν, Σέλβι, Σεντ-Μαξιμέν, Ζοέλιντον.

Μάντσεστερ Σίτι (Γκουαρντιόλα): Έντερσον, Μεντί, Φερναντίνιο, Στόουνς, Γουόκερ, Ντ. Σίλβα, Γκουντογκάν, Ντε Μπρόινε, Στέρλινγκ, Μαχρέζ, Ζεσούς.